Nervinga prekybos sesijos pabaiga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-16 00:47 Komentarai: (0)
JAV akcijų rinkose prekiaujantys investuotojai didžiąją dienos dalį pirko akcijas, tačiau pabaigoje viskas tapo labai nervinga. Ypač tai pasakytina apie didžiausias įmones ir bankus.

Vėl labiausiai prie augimo prisidėjo technologijų sektorius, kur sulaukėme atšokimo prasitęsimo po drastiško išpardavimo mėnesio pradžioje. Tačiau dienos pabaigoje jis taip pat išsikvėpė ir atidavė dalį ankstesnio prieaugio. Nuotaikos pablogėjo ir dėl „nuviliančio“ Apple pristatymo.

Antradienio prekybos sesijos pabaigoje Dow Jones indeksas fiksavo vos 0,01 procento prieaugį, platusis rinkos indeksas S&P500 ūgtelėjo 0,52 procento, o štai technologinis Nasdaq pasistiebė 1,21 procento.

Augimą akcijų rinkoje lėmė lūkesčiai, jog bus sukurta dar viena potenciali stimuliacinė programa didžiausiai pasaulio ekonomikai bei makroekonominiai duomenys. Tiesa, duomenys apie pramonės produkciją Amerikoje nuvylė.

Trečiadienį vakare sužinosime Amerikos Centrinio banko atstovų posėdžio rezultatus bei atnaujintas makroekonomines prognozes. Kai kurie rinkos stebėtojai tikisi, kad per pirmąjį susitikimą po to, kai FED pirmininkas Jerome Powell paskelbė švelnesnę poziciją dėl infliacijos, Centrinis bankas gali pakeisti savo trumpalaikių skolos vertybinių popierių pirkimus ilgesnės trukmės skolomis, kad išlaikytų žemą ilgalaikį pajamingumą.

Iš pradžių investuotojai aktyviai pirko Apple akcijas, kurios gan pastebimai brango. Tačiau po šios kompanijos naujienų pristatymo vartotojams, jos vertybiniai popieriai ėmė pigti, t.y. rinkos dalyviai nusprendė realizuoti pelnus.

Antradienį taip pat pasikoregavo ir stambiųjų Amerikos bankų akcijų kainos. Štai Citigroup vertė krito septyniais procentais po informacijos, kad federalinės reguliavimo institucijos ketina nubausti skolintoją už tai, kad jis nepagerino savo rizikos valdymo sistemų. O didžiausio pagal valdomą turtą JPMorgan Chase banko rinkos vertė krito trimis procentais. Bankas sumažino savo anksčiau skelbtą metinio pelno prognozę.
 
Dar nėra komentarų