
Panašu, kad be grynųjų pinigų injekcijos iš naujų valstybės čekių, Robinhood komanda nėra pasirengusi vėl apsipirkti. Be to, prieš prekybos sesiją paaiškėjo, kad pirmą kartą nuo pandemijos pradžios „naujų bedarbių“ skaičius buvo mažesnis nei vienas milijonas. Tai gali lemti tai, jog nesulauksime tolesnio pinigų išmetimo iš sraigtasparnio, o kai kurie ekonomistai paaiškino, kad būtent 600 dolerių savaitinių papildomų pašalpų pabaiga lėmė tai, kad daugeliui amerikiečių tapo mažiau patraukliau būti bedarbiais nei įsidarbinti.
Vėl investuotojų dėmesio centre buvo technologijų sektorius ir būtent tai lėmė, kad visą prekybos sesiją Nasdaq fiksavo prieaugį.
Akcijų rinką ketvirtadienį palaikė mažėjančios JAV obligacijų kainos dėl kito rekordinio naujų skolų aukciono. Kylantys pajamingumai nepakenkė, o dolerio susilpnėjimas padėjo auksui, kurio kaina ūgtelėjo daugiau nei trečiadienį. Žalia nafta pigo po to, kai Tarptautinė energetikos agentūra sumažino šių metų žaliavos paklausos prognozę.
Ketvirtadienį atpigo net dviejų trečdalių S&P500 atstovių vertybiniai popieriai. Tuo tarpu pasiūla vyravo devyniose iš vienuolikos pagrindinių indekso segmentų. Cisco Systems kompanijos, kuri įeina tiek į S&P500, tiek į Dow Jones indeksą, akcijos pigo labiausiai, t.y. net 11,2 procento, nes bendrovės šio ketvirčio veiklos rezultatų prognozės buvo kuklesnės nei tikėjosi analitikai.
Be minėtos kompanijos, ketvirtadienį krito dar dviejų trečdalių Dow Jones indekso narių rinkos vertė. Tuo tarpu nors, kaip minėta, Nasdaq vertė ūgtelėjo, tačiau šįkart atpigo daugiau nei pusės, t.y. 54 procentų šį indeksą sudarančių bendrovių vertybiniai popieriai. Tarp technologinių žvaigždžių vėl labiausiai brango Tesla akcijos, kurių vertė šįkart pakilo virš keturių procentų. FAANG grupėje ketvirtadienį atpigo tik Amazon vertybiniai popieriai (-0,04 procento), o labiausiai ūgtelėjo Apple akcijų kaina (1,8 procento).