Po D.Trump komentaro daugiau nei 500 procentų šuolis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-29 18:21 Komentarai: (0)
Eastman Kodak akcijos trečiadienį įspūdingai brango po to, kai prezidentas Donald Trump paskelbė apie susitarimą dirbti su fotografijos pradininku gaminant generinių vaistų komponentus, taip reaguojant į koronaviruso pandemiją.

Kodak akcijos pabrango daugiau kaip 570 procentų bei pratęsė šios savaitės įspūdingą ralį. Trečiadienio rytinė prekyba dėl didelio kintamumo buvo sustabdyta net dešimt kartų.

Vien antradienį akcijų vertė peršoko 203,05 procento, kas buvo geriausią visų laikų dieną, po to, kai JAV vyriausybė bendrovei suteikė 765 milijonų dolerių paskolą, kad ši pradėtų gaminti vaistų komponentus pagal Gynybos gamybos įstatymą, kas yra pirmasis tokio pobūdžio projektas.

„Mūsų 33-asis Gynybos gamybos įstatymo panaudojimas sutelks Kodak gaminti generinius, aktyvius farmacinius komponentus. Mes susigrąžinsime atgal mūsų darbo vietas ir paversime Ameriką geriausiu pasaulyje medicinos gamintoju ir tiekėju“ - antradienio vakarą spaudos konferencijoje sakė Donald Trump.

„Kodak didžiuojasi, kad stiprina Amerikos savarankiškumą gaminant svarbiausius vaistų komponentus, kurių reikia mūsų piliečiams saugoti. Pasitelkdamas savo didžiulę infrastruktūrą, gilią patirtį chemikalų gamyboje bei inovacijų ir kokybės paveldą, Kodak atliks svarbų vaidmenį grąžinant patikimą Amerikos vaistų tiekimo grandinę“ - pranešime cituojamas Kodak vykdomasis pirmininkas Jim Continenza.

Šiandien vienu metu už vieną Eastman Kodak akciją buvo mokėta net po šešiasdešimt dolerių, tiesa, po to ji staigiai krito ir šiuo metu biržoje kaina siekia 34,31 dolerį arba 331,57 procento daugiau nei vakar. Dabar šios bendrovės kapitalizacija jau siekia net 1,5 milijardus dolerių, kai dar pirmadienio prekybos sesijos uždarymo metu sudarė vos 115 milijonų dolerių.

131 metų įmonė 2012 metais pateikė prašymą dėl bankroto iškėlimo, nes perėjimas prie skaitmeninių fotoaparatų nuniokojo jos verslą. Dabar vaistų gamyba gali būti šansas atsitiesti buvusiam kino ir fotografijos lyderiui.
 
Dar nėra komentarų