
Pastaruoju metu negalime skųstis emocijų stoka Amerikos akcijų rinkoje. Pirmadienį Nasdaq indeksas iš pradžių pakilo dviem procentais ir pasiekė naują visų laikų rekordą, tačiau prekybos sesiją pabaigė daugiau nei dviejų procentų kritimu. Kaip pažymėjo metraštininkai, tai buvo pirmoji tokia sesija nuo 2000 metų kovo mėnesio (ir tik antra istorijoje), kai sprogo vadinamasis interneto burbulas.
Antradienį taip pat iš pradžių atrodė, kad sulauksime dar vieno indeksų kritimo. Tačiau po to tiek stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių indeksas Dow Jones, tiek platusis rinkos indeksas S&P500 pajudėjo į viršų. Pirmasis antrąją šią savaitę prekybos sesiją Volstryte baigė pakilęs daugiau nei penkiais šimtais punktų, arba 2,13 procento iki 26642,59 punktų, o štai S&P500 padidėjo 1,34 procento ir finišavo ties 3197,52 punktais.
Technologinis Nasdaq Composite indeksas šįkart pasirodė akivaizdžiai prasčiau, o visos sesijos metu stengėsi išlikti aukščiau nulinės linijos. Jam tai pavyko ir gale prekybos jis pasistiebė beveik vienu procentu iki 10488.58 punktų.
Indeksų elgesys yra vieną, na o antra yra rotacija atskiruose sektoriuose. Technologijų milžinų akcijoms antradienį, kaip ir sesiją anksčiau, vėl sekėsi prasčiau. Tuo tarpu „klasikinių“ pramonės bendrovių, tokių kaip Caterpillar, Exxon Mobil, Chevron ir 3M vertybiniai popieriai buvo investuotojų dėmesio centre ir brango.
Tačiau bankų pramonė atsidūrė dėmesio centre dėl JP Morgan Chase, Wells Fargo ir Citigroup ketvirtinių ataskaitų paskelbimo. Pirmosios finansų institucijos, kurios turimas turtas yra didžiausias, praėjusio ketvirčio finansiniai veiklos rezultatai viršijo lūkesčius, ypač maloniai nustebino prekybos vertybiniais popieriais padalinys. Tad antradienio prekybos sesiją JP Morgan Chase akcijos baigė pabrangusios 0,57 procento.
Kitoje barikadų pusėje atsidūrė didžiausias JAV būsto paskolų teikėjas Wells Fargo bankas, kuris per praėjusį ketvirtį dėl šoktelėjusios blogų paskolų dalies patyrė nuostolį, be to, jis buvo pastebimai didesnis nei tikėjosi analitikai. Žinoma, investuotojams nepatiko ir tai, kad ši finansų institucija gerokai apkarpė ketvirčio dividendus, tad nieko stebėtino, jog jos nuosavybės vertybiniai popieriai nuvertėjo beveik penkiais procentais. Tuo tarpu nors Citigroup banko ketvirčio pelnas akcijai buvo didesnis nei laukta, tačiau tai nepadėjo, ir jo akcijos antradienio prekybą baigė atpigusios beveik keturiais procentais. Investuotojus ko gero suneramino beveik trimis ketvirtadaliais susitraukęs grynasis pelnas.
Iš viso šie trys skolintojai sudarė 28 milijardų JAV dolerių rezervus būsimiems kredito nuostoliams, atsirandantiems dėl šių metų recesijos.