Įspūdingas ketvirtis užbaigtas pozityvia gaida

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-01 01:44 Komentarai: (0)
Amerikos akcijų rinkos pagrindiniai indeksai šį iš ties įspūdingą ketvirtį baigė pozityvia gaida: Dow Jones 25812.88 (+0.85%), S&P500 3100.29 (+1.54%), Nasdaq 10058.77 (+1.87%).

Paskutinė geriausio ketvirčio nuo 1998 metų sesija JAV akcijų rinkose vyko esant pozityvioms nuotaikoms. Investuotojams vis dar mažai rūpi įspėjimai apie pandemiją. Paklausos netrikdė ir pranešimai apie galimą Amerikos ir Kinijos konflikto eskalavimą.

Investuotojai optimistiškai vertina duomenis, rodančius JAV ekonomikos pagerėjimą. Pirmadienį tai buvo rekordinis gegužę įgyvendintų namų pirkimo-pardavimo sutarčių padidėjimas, o antradienį - didesnis nei tikėtasi birželio mėnesio vartotojų pasitikėjimo indekso prieaugis. Be to, prekybos sesijos pabaigoje pasirodė pranešimų, kad Amerikos Senatas liepos mėnesio pabaigoje gali priimti naują pagalbos įstatymą.

Papildomas veiksnys, darantis įtaką prekybai, buvo profesionalių investuotojų portfelio pokyčiai ketvirčio pabaigoje, kurie, be kita ko, lėmė JAV valstybinių obligacijų pajamingumo pakilimą sesijos pabaigoje nuo vadinamosios ilgalaikės pajamingumo kreivės galo, kai anksčiau antradienį krito, o penkerių metų trukmės smuko net rekordiškai žemai. Auksas neįprastai brango kartu su akcijomis bei antradienį pirmą kartą nuo 2011 metų jo kaina pakilo virš 1800 dolerių už unciją. WTI rūšies žaliavinės naftos kaina šįkart krito, tačiau antrąjį ketvirtį nafta pabrango daugiau nei devyniasdešimt procentų.

Paklausa ir vėl vyravo visuose vienuolikoje pagrindinių S&P500 indekso segmentų. Vertinant pagal ketvirtį, labiausiai padidėjo individualių vartojimo prekių (32 procentais), informacinių technologijų (30 procentų) ir energetikos (29 procentų) segmentų atstovių vertybinių popierių vertės. Silpniausi segmentai buvo finansai (11 procentų), kasdienio vartojimo prekės (7 procentai) ir komunalinės paslaugos (2 procentai). Antradienio sesijos pabaigoje, panašiai kaip ir pirmadienį, pabrango beveik 90 procentų bendrovių iš S&P00 indekso nuosavybės vertybiniai popieriai.

Tesla akcijos, kurios šįkart pabrango beveik septyniais procentais, antradienio prekybos sesiją baigė už vieną mokant po 1079 dolerius, kas yra absoliučiai rekordinė prekybos sesijos uždarymo kaina. Elektromobilių gamintojo rinkos vertė pirmą kartą viršijo 200 milijardų JAV dolerių lygį ir jau yra aiškiai didesnė už didžiausio JAV naftos koncerno Exxon Mobil kapitalizaciją. Nuo metų pradžios Tesla vertybiniai popieriai pabrango net 158 procentais, kai tuo tarpu S&P500 indekso vertė krito keturiais procentais.
 
Dar nėra komentarų