Pablogėjo Vilniaus baldų veiklos rezultatai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-26 11:10 Komentarai: (0)
Viena iš didžiausių Lietuvoje baldų gamintojų Vilniaus baldai pristatė savo šių finansinių metų trečiojo ketvirčio veiklos rezultatus, kurie pablogėjo.

Per praėjusį ketvirtį baldų gamintojos pajamos siekė 10,566 mln. eurų, kai prieš metus buvo beveik dvigubai didesnės ir sudarė 19,792 mln. eurų.

Vilniaus baldų EBITDA pelnas per lyginamąjį laikotarpį susitraukė nuo 1,143 mln. eurų iki 0,136 mln. eurų, tuo tarpu grynasis rezultatas buvo neigiamas, t.y. patirtas 0,619 mln. eurų grynasis nuostolis, kai per praėjusių finansinių metų trečią ketvirtį uždirbta 0,579 mln. eurų grynojo pelno.

Bendrai po pirmų devynių šių baldų gamintojos finansinių metų mėnesių jos pajamos siekia 50 979 mln. eurų, EBITDA pelnas - 3,797 mln. eurų, o grynasis sudaro 1,719 mln. eurų. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pajamos krito apie vienuolika procentų, EBITDA pelnas pakilo 39,2 procento, o grynasis - penkiasdešimt procentų.

Kaip rašoma Vilniaus baldų pranešime: „Daugeliui pasaulio valstybių priėmus sprendimą uždaryti didelę dalį parduotuvių, taip pat buvo uždaromos ir mūsų pagrindinio kliento parduotuvės, kas lėmė užsakymų apimčių sumažėjimą. Kadangi bendrovė buvo sukaupusi pakankamą gaminių atsargą produkcijos sandėlyje, kad pilnai užtikrintų kliento poreikį trumpuoju periodu, AB „Vilniaus baldai“ priėmė sprendimą nuo 2020 kovo 20 d. pradėti palaipsniui stabdyti produkcijos gamybą. Gamyba pradėta atnaujinti nuo gegužės 4 d. ir šiuo metu gamyba yra grįžusi į įprastinį lygį. Pardavimų lygis yra išaugęs trečdaliu lyginant su pernai metų atitinkamu laikotarpiu.

Darbus tęsiame vadovaudamiesi oficialių institucijų paskelbtomis taisyklėmis ir rekomendacijomis - taip siekiame maksimaliai užtikrinti darbuotojų saugumą. Naujos gamyklos projektas jau yra pasiekęs baigiamuosius etapus, tačiau įrangos montavimo darbai dėl pandemijos ir karantino, užsitęs ilgiau nei planuota dėl įrangos specialistų iš užsienio darbų. Karantino metu užsienio specialistai buvo pristabdę darbus.“

Nuo metų pradžios Vilniaus baldų akcijų kaina pakilo apie šešis procentus, o per pastaruosius vienerius metus - dešimt procentų. Palyginimui, OMX Vilnius indekso vertė atitinkamai ūgtelėjo virš trijų procentų ir dešimt procentų.
 
Dar nėra komentarų