Volstryte sulaukėme korekcijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-25 00:32 Komentarai: (0)
Šį trečiadienį, kai Lietuvoje buvo švenčiamos Joninės, Amerikos akcijų rinkoje sulaukėme korekcijos - pelnų realizacijos: Dow Jones 25445.94 (-2.72%), S&P500 3050.33 (-2.59%), Nasdaq 9909.17 (-2.19%).

Volstryte grįžo baimė, kad koronaviruso pandemija nepasitrauks taip greit, kaip buvo tikimasi. Didėja susirūpinimas, kad nors antrojo ekonomikos uždarymo nebus, kaip paskelbė prezidentas Donald Trump, jis nėra atmestinas vietiniu lygiu.

Pavyzdys buvo Apple, kuri dėl blogėjančios padėties nusprendė laikinai uždaryti septynes parduotuves Hiustone. Trečiadienį kovos su pandemija fronto naujienos nebuvo geros. Daugiausia naujų infekcijų užregistruota Floridoje ir Kalifornijoje, o didžiausiame Teksaso mieste 97 procentai lovų intensyvios terapijos skyriuose yra užimtos. Pranešimai, kad Niujorkas, Naujasis Džersis ir Konektikutas įveda privalomą keturiolikos dienų karantiną lankytojams iš valstijų, kuriose yra aukštas užkrėtimo lygis, sukėlė transporto įmonių akcijų vertės kritimą.

Bloomberg žinia, kad Donald Trump administracija planuoja įvesti 3,1 milijardo JAV dolerių importo iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės muitą taip pat turėjo neigiamos įtakos rinkoms. Investuotojų nuotaikų nepagerino ir Tarptautinis Valiutos Fondas, kuris trečiadienį paskelbė prognozes, kurios rodo, kad pasaulio ekonomikos griūtis bus daug didesnė, o atsigavimas po jos lėtesnis, nei tikėtasi balandžio mėnesį.

Pasiūla vyravo visuose 11 pagrindinių S&P500 indekso segmentų. Labiausiai buvo išparduodamos energijos (-5,5 procento), pramonės ir finansų bendrovių (po -3,5 procento) akcijos. Visos sesijos metu mažiausiai prarado kasdienio vartojimo prekių (-1,6 procento) ir komunalinių paslaugų (-0,9 procento) segmentai. Prekybos uždarymo metu 488 bendrovių akcijos iš S&P500 nuvertėjo. Didžiausią, viršijantį dešimt procentų akcijų kainų kritimą užfiksavo kruizinių laivų savininkai: Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean Cruises ir Carnival Corporation.

Tuo tarpu kalbant apie Dow Jones indeksą, tai trečiadienį atpigo visų jį sudarančių stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių nuosavybės vertybiniai popieriai. Labiausiai krito chemijos kompanijos Dow Inc. (-7 procentais), lėktuvų gamintojos Boeing (-6 procentais) ir didžiausios JAV naftos kompanijos Exxon Mobil (-4,7 procento) rinkos vertė. Mažiausiai smuko pramonės šakų, kurioms nuosmukio metu sekasi geriau nei kitoms, įmonių akcijų kainos: McDonald's (-1,25 procento), būtiniausių prekių gamintojos Procter & Gamble (-1,1 procento) bei prekybos centrų valdytojos Walmart (-0,6 procento).

Nasdaq biržoje savaitės viduryje krito maždaug 2,5 tūkstančių ir trijų tūkstančių kotiruojamų bendrovių kapitalizacija. Iš tų, kurių rinkos vertė yra pati didžiausia, daugumos akcijų kainos sumažėjo. Kalbant apie FAANG grupės nares, labiausiai susitraukė Facebook (–3,4 procento), o mažiausiai - Amazon (–1,1 procento) rinkos vertė.

Tuo tarpu po prekybos pasirodė informacija, jog JAV prezidentas Donald Trump spaudos konferencijos metu pareiškė, kad galbūt netrukus mūsų laukia puiki staigmena dėl koronaviruso vakcinos.
 
Dar nėra komentarų