Volstryte toliau dominuoja buliai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-09 00:11 Komentarai: (0)
Amerikos biržose toliau dominuoja buliai. Po stebėtinai gerų darbo rinkos duomenų, išaugo viltys dėl gana švelnaus ekonomikos „nusileidimo“ po krizės, kurią sukėlė koronaviruso pandemija.

Tai investuotojams suteikė pretekstą padidinti savo dalyvavimą akcijose, obligacijų ir žaliavų rinkų sąskaita. Dėl to technologijų sektoriaus bendras indeksas Nasdaq antrą sesiją iš eilės užfiksavo naują vertės rekordą.

Tai leido technine prasme patvirtinti bulių rinką, prasidėjusią kovo 23 dieną. Nasdaq taip pat tapo pirmasis iš trijų pagrindinių Volstryto indeksų, atšokusių po pandemijos sukeltos katastrofos arba kracho.

Žiniasklaidoje tarp analitikų ir investuotojų vyrauja nuomonė, kad koronaviruso nuosmukis, nors ir labai smarkus, bus trumpalaikis ir ekonomika greitai atsigaus ir atgaus ankstesnę formą.

Pirmadienį Nasdaq indeksas padidėjo 1,13 procento ir kaip minėta pasiekė naują istorinį rekordą - 9924,74 punktai. Po 1,2 prieaugio S&P500 pakilo iki 3232,39 punktų bei tokiu būdu grįžo į metų pradžios būklę. S&P500 nuo kovo mėnesio dugno atšoko jau net 47,5 procento ir iki vasario mėnesį pasiektos viršūnės jam jau trūksta mažiau nei penkių procentų. Dow Jones šįkart ūgtelėjo 1,7 procento iki 27272,44 punktų, o labiausiai prie jo augimo prisidėjo net dvyliką procentų pabrangusios lėktuvų gamintojos Boeing akcijos.

„Tai yra optimizmas, atspindintis pasaulio ekonomikos atvėrimą ir tikriausiai patvirtinantis, kad JAV ekonomika antroje metų pusėje patirs V formos atsigavimą“ - tikino pagrindinis Niujorko CFRA Research investavimo strategijos vadovas Sam Stovall.

Tačiau faktinės pastarojo meto akcijų kainų kilimo priežastys gali būti skirtingos ir mažai susijusios su ekonominėmis perspektyvomis. Nuo kovo mėnesio FED įpūtė beveik tris trilijonus dolerių į rinką, padidindamas savo balansą iki beveik 7,1 trilijono dolerių. Tą patį, nors mažesniu mastu, padarė kiti centriniai bankai.

Taigi rinkoje cirkuliuoja didžiulė pinigų masė, kurią galima lengvai pasiskolinti, tačiau nelabai yra į ką ją investuoti. Tiek JAV akcijų, tiek obligacijų vertės yra pasiekusios nepaprastai aukštą lygį - bent jau remiantis klasikiniais vertinimo santykiais.

Jau antradienį prasideda Amerikos Centrinio banko atstovų dviejų dienų susitikimas. Kai kurie investuotojai tikisi, kad FED vėl pagelbės akcijų savininkams kokia nors nauja idėja padidinti pinigų pasiūlą ar dar labiau sumažinti palūkanų normas. Tai būtų veiksnys, skatinantis dar aukštesnį finansinio turto vertinimą.

Pirmąjį žingsnį šiuo keliu Amerikos Federalinis Rezervų bankas žengė pirmadienį, sušvelnindamas reikalavimus ypatingosioms paskoloms mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Minimali paskolos suma buvo sumažinta (nuo 0,5 iki 0,25 mln. dolerių), padidinta jos viršutinė riba (nuo 200 iki 300 mln. dolerių), pratęstas terminas (nuo 4 iki 5 metų) ir lengvatinis laikotarpis (nuo 1 iki 2 metų), ir šių paskolų, kurias finansuoja Federaliniai Rezervų bankai, dalis padidėjo iki 95 procentų.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,finansai,investavimas)

2025-05-20 » Verslo centro „Hero“ vystytojai pradeda platinti naują 5 mln. eurų obligacijų emisijos dalį
2025-05-19 » Padvigubino investicijas JAV akcijų rinkoje
2025-05-19 » Individualūs perka, o instituciniai pardavinėja
2025-05-19 » Po JAV reitingo sumažinimo pakilo obligacijų pajamingumas
2025-05-16 » Hakeriai papirkinėjo kriptovaliutų biržos darbuotojus
2025-05-16 » Akcijų fondai sulaukė daugiausiai lėšų per septynias savaites
2025-05-15 » Simbolinis mažmeninės prekybos JAV prieaugis
2025-05-15 » Walmart pelnas akcijai viršijo lūkesčius, bet perspėja apie dėl muitų didėsiančias kainas
2025-05-15 » Rekordinis nuosavų akcijų supirkimas
2025-05-14 » D.Trumpas: FED privalo sumažinti palūkanų normas!

 
Dar nėra komentarų