
Investuotojų optimizmo šaltinis buvo teiginiai dėl pandemijos. Amerikos prezidentas Donald Trump sakė, kad artėja lūžis, o jo patarėjas, epidemiologas daktaras Anthony S. Fauci paskelbė, kad koronaviruso sukeltų mirčių skaičius gali būti mažesnis nei tikėtasi, o dabartinės tendencijos pokytis gali prasidėti po šios savaitės. Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo tuo tarpu teigė, kad veiksmai, kurių buvo imtasi siekiant atskirti valstijos gyventojus, kad būtų išvenga infekcijos, suveikė ir yra galimybė perimti viruso kontrolę. Investuotojai nori tikėti, kad visa tai pranašauja pandemijos susilpnėjimo ir artėjančio ekonomikos atvėrimo momentą.
Be to, jų nuotaiką pagerino žinios apie senatoriaus Bernie Sanders, kuris laikomas aršiu JAV socialistu, pasitraukimą iš lenktynių užimti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento postą tarp demokratų kandidatų ir persikelti į Baltuosius rūmus. Labai tikėtina, kad tai netgi buvo svarbiau nei informacija apie korona virusą.
Dar vienu teigiamu faktoriu tapo naftos sektorius, kur fiksuotas augimas dėl brangesnės naftos. Ypač pastebimai, t.y. net beveik vienuolika procentų šoktelėjo WTI rūšies žaliavinės naftos kaina, o štai Brent naftos kaina padidėjo beveik šešiais procentais. Šio ūgtelėjimo katalizatorius buvo Alžyro ministro pareiškimas, kuris užsiminė, kad ketvirtadienio OPEC posėdyje bus priimtas sprendimas „masiškai“ apriboti gavybą.
Finišo metu paklausa vyravo visuose vienuolikoje pagrindinių S&P500 indekso segmentų. Didžiausia ji buvo nekilnojamojo turto, energetikos ir komunalinių paslaugų segmente. Informacinių technologijų, telekomunikacijų paslaugų ir kasdienių prekių segmentai augo mažiau nei rinka. Uždarymo metu padidėjo maždaug 96 procentų bendrovių iš S&P500 indekso akcijų kainos. Iš dešimties labiausiai brangusiųjų pusė buvo iš naftos pramonės.