Antrą prekybos sesiją iš eilės Volstrytas raudonavo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-04-02 00:48 Komentarai: (1)
Volstryte antrą prekybos sesiją iš eilės dominavo ryški raudona spalva: Dow Jones 20943.51 (-4.44%), S&P500 2470.50 (-4.41%), Nasdaq 7360.58 (-4.41%). Rinkoje pradėjo vyrauti nuomone, kad prieš tai kai bus geriau, taps dar gerokai blogiau. Ir žiūrint į epidemiologinę statistiką vargu ar tai turėtų stebinti.

Koronaviruso oficialiai patvirtintų infekcijų skaičius vis dar auga. Trečiadienio vakarą 991,3 tūkstančiai ligonių ir 45,5 tūkstančiai mirusių. Iš jų vien JAV sudarė 203,6 tūkstančiai patvirtinti Covid-19 atvejai ir beveik 4500 mirčių. Be to, koronaviruso plitimo tempai JAV yra įspūdingi, tai vyksta daug greičiau nei Europoje.

Dėl didėjančio Covid-19 mirčių skaičiaus atsiranda pagrindinių pilietinių laisvių apribojimai, kurie paralyžiuoja ekonomiką. Vakarų Europoje yra praktiškai viskas sustabdyta, išskyrus maisto ir energijos tiekimą, ir netrukus mes matysime panašų scenarijų JAV.

Ši susirūpinimą patvirtinantys duomenys buvo kovo mėnesio Amerikos pramonės ataskaita. Pats ISM indeksas nukrito nuo 50,1 iki 49,1 balo, signalizuodamas tik apie nedidelį aktyvumo sumažėjimą (daug mažiau, nes rinkos tikėjosi kritimo iki 45 punktų). Tiesa, naujų užsakymų indeksai (nuo 49,8 iki 42,2 balo) ir užimtumas (sumažėjimas nuo 46,9 iki 43,8 balo) susitraukė labiau. Savo ruožtu ADP ataskaita parodė, kad dar prieš pagrindinę veiklos pristabdymo bangą Amerikos privatus verslas pradėjo mažinti darbuotojų skaičių.

Pasiūla vyravo visuose vienuolikoje pagrindinių S&P500 indekso segmentų. Komunalinės, nekilnojamojo turto ir finansų įmonės atpigo labiausiai. Tik kasdieninių prekių tiekėjų segmentas smuko žymiai mažiau nei rinka. Sesijos pabaigoje net 96 procentų bendrovių, įtrauktų į S&P 500 indeksą, akcijų kainos smuktelėjo. Iš trisdešimties Dow Jones sudarančių stambiųjų bankų ir bendrovių nesumažėjo tik vienos rinkos vertė. Net dvyliką procentų, arba daugiausiai, krito Boeing akcijų vertė. Toliau eilėje pagal kritimo dydį buvo finansų sektoriaus atstovės: American Express (9 procentais) ir JP Morgan bei Goldman Sachs - po šešis procentus. Tuo tarpu plačiausių kasdieninių gaminių asortimento tiekėjo Procter & Gamble kapitalizacija susitraukė mažiausiai, o štai vienintelės Walmart, kuri valdo prekybos tinklus, akcijos pabrango.

Doleris stiprėjo, iždo obligacijos brango, tuo tarpu auksas pigo, o naftos kaina mažėjo, tačiau nuostolius sumažino penktadienį paskelbtas prezidento Donald Trump susitikimas su didžiausių naftos kompanijų vadovais, kurio metu bus kalbama apie pagalbą pramonei.

Tuo tarpu kai kurie žinomi finansų rinkų specialistai perspėjo, kad kritimas Amerikos rinkoje dar nesibaigė ir balandį bus fiksuojami nauji dugnai. Kadangi net tokie rinkos žinovai yra susirūpinę, tad padėtis tikrai rinkose dar nesinormalizavo. Tuo labiau, kad rinkai ko gero nepavyko „suvirškinti“ artėjančios ekonomikos griūties vos per mėnesio panišką išpardavimą. Po šio pirmojo panikos etapo kovo antroje pusėje atsirado nedidelė viltis, kuri dabar pamažu blėsta.

Net prezidentas Donald Trump paskelbė, kad amerikiečių laukia dvi „skausmingos“ savaitės. Epidemiologų prognozės sako, kad JAV dėl Covid-19 šiais metais gali mirti 100 – 240 tūkstančių žmonių. Tikimasi, kad didžiausia infekcija įvyks maždaug apie Velykas.
 
1.   Parašė Baltas   2020-04-02 02:37  

Tipo Anglas nesirodo, tai bandote sukelti dirbtinę koreliaciją???....O kai pasirodys, visi myžčiosite??...Deja vu, skaitykite grupės istoriją....Jei to nesugebate padaryti, tai geriau aukokite pinigus medikams, silpnučiai...