B.Bernanke: „labai staigus“ nuosmukis, po kurio seks „gana greitas“ atšokimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-25 16:14 Komentarai: (1)
Buvęs Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke prognozuoja, kad didžiausia pasaulyje JAV ekonomika patirs staigų nuosmukį, tiesa, kuris neturėtų tęstis.

„Gali būti, kad kitą ketvirtį įvyks labai aštrus, trumpas, tikiuosi, trumpas, nuosmukis, nes viskas, žinoma, užsidaro“ - teigė jis.

„Jei uždarymo laikotarpiu nepadaroma per daug žalos darbo jėgai ir verslui, kad ir kiek ilgai tai tęstusi, tada galėsime matyti gana greitą atsigavimą“ - pridūrė Ben Bernanke.

Nors jis vadovavo FED per finansinę krizę ir yra pripažintas Didžiosios depresijos autoritetu, jis teigė, kad dabartinė padėtis yra tik menkai panaši į tuos du laikotarpius.

„Tai labai skirtingas gyvūnas nuo Didžiosios depresijos, kuri atsirado dėl žmonių problemų, piniginių ir finansinių sukrėtimų bei truko dvyliką metų. Tai iš dalies tas pats jausmas, kai jaučiama panika, nepastovumo jausmas, apie kuriuos jūs kalbate. Tai daug arčiau didelių sniego audrų ar stichinių nelaimių nei klasikinė 1930-ųjų stiliaus depresija“ - tikino Amerikos Centrinio banko vadovas.

Ben Bernanke taip pat teigė manantis, kad dabartiniai centrinio banko nariai veikė tinkamai.

„Manau, kad FED buvo ypač iniciatyvus, ir Jay Powell su komanda tikrai sunkiai dirbo ir buvo priekyje. Šiuo metu manau, kad daryti didelį žingsnį yra teisinga, ir aš manau, kad rinkos įsisavins iždo skolos vertybinius popierius, o FED padės sklandžiai veikti šioje rinkoje“ - reziumavo jis.
 
1.   Parašė Apci   2020-03-25 23:17  

Melagis melavo, per tiltą važiavo, tiltelis sugriuvo, melagis įgriuvo