Morgan Stanley: pasaulinis nuosmukis jau yra pagrindinis scenarijus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-18 17:51 Komentarai: (0)
Investicinio banko Morgan Stanley ekonomistai paskelbė, kad visuotinis nuosmukis jau yra jų pagrindinis scenarijus. Jie tikina, kad recesija nebus tokia gili kaip per prieš daugiau nei dešimtmetį įvykusią finansinę krizę.

Banko ekonomistai prognozuoja, kad šiemet pasaulinis augimas sumažės iki 0,9 procento. 2009 metais jis krito iki 0,5 procento. Visuotinis nuosmukis įvyksta tada, kai augimo tempas nukrenta žemiau 2,5 procento.

„Nors atsakas į krizę užtikrins tam tikrą apsaugą nuo nuosmukio, Covid-19 padaryta žala ir sugriežtintos finansinės sąlygos padarys didelį šoką pasaulio ekonomikai“ - rašoma Morgan Stanley banko pranešime.

Bankas apskaičiavo, kad po to, kai FED neseniai sumažino palūkanų normą iki arti nulio, pasaulinis palūkanų normų vidurkis sieks 0,48 procento. Tai reiškia, kad jis bus mažesnis nei per paskutinę finansinę krizę. Be to, vidurkis tikriausiai bus dar mažesnis, nes Morgan Stanley tikisi, kad iki trečiojo ketvirčio 25 pasaulio centriniai bankai dar labiau sumažins palūkanų normas.

Ekonomistai perspėja, kad pasaulinės ekonomikos perspektyvos pablogės, jei epidemija tęsis ilgiau nei tikėtasi ir jei finansų rinkos, ypač kreditai, „užšals“.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,ekonomika,finansai)

2025-07-19 » Dalykai, kurių išmoksite, kai pradėsite nuolat uždirbti pinigus
2025-07-18 » Grynųjų įplaukų sulaukė tik obligacijų ir tauriųjų metalų fondai
2025-07-18 » Priimtas 18-asis ES sankcijų Rusijai paketas
2025-07-17 » Rusija atsiriboja nuo Vakarų valiutų
2025-07-17 » Mažmeninė prekyba Amerikoje atsitiesė gerokai labiau nei laukta
2025-07-17 » D.Trumpas: susitarimas su Indija netrukus bus pasiektas, galimas ir su ES
2025-07-16 » Europos akcijų rinka netiki 30 procentų JAV tarifu
2025-07-16 » Pirmą kartą saulė yra pagrindinis elektros energijos šaltinis Europoje
2025-07-15 » Investuotojai rekordiniu tempu didino riziką
2025-07-15 » Metinė infliacija Amerikoje ūgtelėjo antrą mėnesį iš eilės

 
Dar nėra komentarų