Rinkos pernelyg žemai vertina korona viruso protrūkio kaštus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-24 16:34 Komentarai: (0)
UBS group banko direktorių valdybos vadovas ir buvęs Bundesbank prezidentas Axel Weber mano, kad rinkos nepakankamai įvertina koronaviruso epidemijos riziką pasaulio ekonomikai.

„Tai turės didelę įtaką, neapsiribojant pirmuoju ketvirčiu, todėl fiskalinė reakcija, teikianti įmonėms mokesčių naštos sumažinimą ir gelbėjimo finansavimą, bus labai svarbi palaikant verslą“ - sakė jis.

Buvęs Vokietijos Centrinio banko vadovas skaičiuoja, kad pasaulio ekonomikos augimas sumažės nuo 3,5 procento iki vos 0,5 procento, o Kinija apskritai per pirmąjį ketvirtį užfiksuos bendrojo vidaus produkto nuosmukį, ko nebuvo nuo pat 1990 metų.

Axel Weber taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Kinijos Centrinis bankas, bei kiti Azijos Centriniai bankai, turi galimybių ir erdvės veikti, t.y. ne tik atlikti palūkanų normų pokyčius.

„Jie įgyvendina gana griežtą investicijų kontrolės sistemą ir gali laikinai ją liberalizuoti, kad sparčiau augtų ir sustiprėtų“ - reziumavo UBS group banko direktorių valdybos vadovas ir buvęs Bundesbank prezidentas.
 
Dar nėra komentarų