Pelnas auga tik didžiausiose įmonėse

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-20 15:12 Komentarai: (0)
Anot investicinio banko Goldman Sachs analitikų, tik penkios didžiausios Amerikos technologijų įmonės yra atsakingos už S&P500 indekso narių bendro pelno padidėjimą. Be minimų gigančių, analizuojamo indekso atstovių bendras pelno augimo tempas yra lygus nuliui.

Amerikos investicinio banko analitikai, išanalizavę 397 S&P500 indekso bendrovių, kurios iki šiol paskelbė savo veiklos rezultatus, ataskaitas nustatė, kad vidutinis ketvirtojo ketvirčio pelnų augimo tempas yra du procentai.

Palyginimui, FAAMG atstovės, t.y. Facebook, Amazon, Apple, Microsoft ir Google (Alphabet), savo pelnus per praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, padidino vidutiniškai šešiolika procentų.

Goldman Sachs apskaičiavo, kad atmetus minimų penkių bendrovių pelno augimą, visų likusių S&P500 indekso atstovių vidutinis pelno augimo tempas būtų buvęs lygus nuliui.

„Didelės kapitalizacijos bendrovių pelningumas kontrastuoja su silpnu smulkaus verslo pelnu“ - atkreipė dėmesį vyriausias investicinio banko Goldman Sachs akcijų rinkos strategas David Kostin.
 
Dar nėra komentarų