J.Powell: JAV ekonomika išlieka atspari

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-12 13:16 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Jerome Powell išlieka optimistiškas dėl JAV ekonomikos būklės. Tačiau jis tvirtina, kad yra tam tikrų grėsmių, kaip koronaviruso protrūkio atveju.

Centrinio banko vadovas pabrėžė, kad JAV ekonominė ekspansija vyksta jau vienuolika metų ir yra beprecedentė, ilgiausia istorijoje.

„Antroje 2019 metų pusėje ekonomika atrodė neapsaugota nuo globalių negandų, kurios sustiprėjo praėjusią vasarą“ - tikino Jerome Powell.

Jis taip pat leido suprasti, kad dabartinis bazinės palūkanų normos lygis nuo 1,5 iki 1,75 procento yra pakankamas tam, kad galima būtų išlaikyti plėtrą.

Jis pažymėjo, kad, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip mažėjantis prekybos netikrumas ir besistabilizuojantis pasaulinis augimas, jis nemato priežasties koreguoti palūkanų normas, nebent nauji įvykiai lemtų reikšmingą dabartinių prognozių pervertinimą.

„Atidžiai stebime koronaviruso atsiradimą, kuris gali sukelti sutrikimus Kinijoje, kurie plis ir likusioje pasaulio ekonomikoje“ - reziumavo Amerikos Centrinio banko prezidentas.
 
Dar nėra komentarų