Lietuvoje ir Europoje smuktelėjo mažmeninė prekyba

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-05 14:25 Komentarai: (0)
Remiantis naujausiais Europos sąjungos statistikos departamento duomenimis, tiek euro zonoje, tiek Europos sąjungoje bei mūsų šalyje smuktelėjo mažmeninė prekyba.

Per paskutinį praėjusių metų mėnesį mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje susitraukė net 1.6 procento, kai laukta, jog kris vidutiniškai tik 0.9 procento. Lapkritį šis rodiklis pakilo 0.8 procento. Europos sąjungoje mažmeninė prekyba gruodį krito vienu procentu, o Lietuvoje - 0.1 procentu, kai mėnesį prieš tai paaugo 0.5 ir 0.9 procento.

Euro zonoje per paskutinį praėjusių metų mėnesį ne maisto produktų pardavimai krito 1.6 procento, maisto, gėrimų ir tabako bei degalų - po 1.4 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų mažmeniniai pardavimai smuko 1.6 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 1.3 procento, o degalų susitraukė 0.9 procento.

Tarp sąjungos šalių gruodį mažmeninė prekyba labiausiai krito Vokietijoje (3.3 procento) ir Slovėnijoje (2.8 procento), o daugiausiai pakilo Airijoje (2.7 procento) bei Maltoje (1.3 procento).

Tuo tarpu praėjusių metų gruodį lyginant su 2018 metų tuo pačiu mėnesiu, mažmeninė prekyba euro zonoje paaugo 1.3 procento, kai ankstesnį mėnesį metinis prieaugis siekė 2.3 procento, o rinkoje laukta, jog sudarys vidutiniškai 2.4 procento. Europos sąjungoje metinis prieaugis nepakito ir siekė du procentus, o mūsų šalyje sumažėjo nuo 4.5 iki 3.7 procento.

Euro zonoje per minimą laikotarpį ne maisto produktų pardavimai paaugo 3.6 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako smuko 0.7 procento, degalų krito 3.7 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai pakilo keturiais procentais, maisto, gėrimų ir tabako smuko 0.3 procento, o štai degalų sumažėjo 2.6 procento.

Eurostat duomenimis, per metus mažmeninė prekyba labiausiai paaugo Rumunijoje (8.5 procento) ir Vengrijoje (6.1 procento), o labiausiai krito Slovėnijoje (6.6 procento) bei Slovakijoje (2.5 procento).
 
Dar nėra komentarų