Nepelnytas Tesla rinkos vertės šuolis?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-04 13:54 Komentarai: (0)
Palyginti su Amerikos geležinkelių kompanija Union Pacific, šios šalies elektromobilių gamintoja Tesla ir jos veiklos rezultatai atrodo iš tiesų prastai, tačiau šios bendrovės kapitalizacija yra didesnė.

Palyginimui, per pastaruosius dešimt metų Tesla grynasis pelnas buvo minus šeši milijardai dolerių, kai Union Pacific - plius penkiasdešimt vienas milijardas dolerių. Tuo tarpu grynieji pinigų srautai per šį laikotarpį pirmuoju atveju buvo neigiami ir sudarė devynis milijardus dolerių, o antruoju atveju buvo teigiami ir siekė trisdešimt keturis milijardus dolerių. Žinoma, tai istoriniai duomenys.

Tesla kapitalizacija arba rinkos vertė šiuo metu jau siekia 137 milijardus dolerių, o geležinkelių kompanijos Union Pacific sudaro 125 milijardus dolerių. Vien vakarykštės prekybos sesijos metu elektromobilių gamintojos akcijų kaina pašoko net penktadaliu, o antrosios kompanijos - vos apie vieną procentą.

Tačiau apie Tesla akcijas yra teigiama, kad jos yra pervertintos. Pirmadienio prekybos sesijos pabaigoje jos kainavo 780 dolerių.

„Aš pardaviau visas savo turėtas Tesla akcijas po 640 dolerių. Nemanau, kad kaina tuoj pastebimai kris. Kylanti tendencija yra stipri ir Tesla vertė tikriausiai dar augs. Problema ta, kad aš investuoju, o ne spekuliuoju. Todėl išvengsiu emocijų, susijusių su Tesla laikymu portfelyje. Aš tikiu, kad tai nėra skyrybos, tai išsiskyrimas. Akcijos grįš į mano portfelį už atitinkamai mažesnę kainą“ - savo tinklaraštyje „Musing on Markets“ rašė profesorius Aswath Damodaran.

Vien nuo šių metų pradžios Tesla akcijos jau pabrango net 86,5 procento, o per pastaruosius vienerius metus - beveik 150 procentų. Palyginimui, Union Pacific rinkos vertė atitinkamai nežymiai smuktelėjo ir pakilo virš keturiolikos procentų.
 
Dar nėra komentarų