Mažmeninė prekyba Amerikoje ūgtelėjo trečią mėnesį iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-01-16 16:39 Komentarai: (0)
Gruodį mažmeninė prekyba Amerikos pasistiebė trečią mėnesį iš eilės, na o pats prieaugis šįkart atitiko ekonomistų prognozių vidurkį.

Gruodį, kaip ir lapkritį, mažmeninės prekybos apimtys šioje valstybėje pasistiebė 0.3 procento, tiesa, prieš tai buvo skelbiama, kad per trečią rudens mėnesį šis rodiklis pakilo 0.2 procento.

Tuo tarpu taip vadinama bazinė mažmeninė prekyba, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į automobilių, degalų, statybinių medžiagų ir maisto paslaugų pardavimus, per gruodį Amerikoje paaugo 0.5 procento, kai mėnesį prieš tai smuko 0.1 procento.

Praėjusį mėnesį automobilių pardavimai JAV krito 1.3 procento, arba labiausiai nuo pat sausio, kai lapkritį jie paaugo 1.5 procento. Dėl brangesnių degalų jų mažmeniniai pardavimai paaugo 2.8 procento (labiausiai nuo kovo), pardavimai internetu pasistiebė 0.2 procento.

Amerikoje per paskutinį praėjusių metų mėnesį elektronikos prekių pardavimai ūgtelėjo 0.6 procento, baldų - 1.4 procento, drabužių padidėjo 1.6 procento, o štai baldų ūgtelėjo 0.1 procento. Be to, pakilo barų ir restoranų pardavimai (0.2 procento), bei hobio, muzikos instrumentų bei knygų pardavimai (0.9 procento).

Bendrai per visus praėjusius metus mažmeniniai pardavimai JAV pakilo 3.6 procento, kai per 2018 metus ūgtelėjo labiau, t.y. penkiais procentais. Gruodį palyginus su ankstesniu metų tuo pačiu mėnesiu, mažmeninė prekyba pakilo 5.8 procento, kas yra didžiausias rodiklis nuo pat 2018 metų rugpjūčio, kai mėnesį prieš tai - 3.3 procento.
 
Dar nėra komentarų