
S&P500 indeksas ketvirtadienį pirmą kartą įveikė 3200 punktų lygį ir nustatė naują istorinį rekordą. Ralį palaiko atšilę JAV ir Kinijos santykiai. Abiejų šalių pareigūnai šiuo metu derina detales dėl galutinio pirmojo prekybos susitarimo etapo. Be to, Pekinas paskelbė naują JAV prekių, kurioms nebus taikomi muitai, sąrašą.
Pirmiausia - prekybos karas
Vis dėlto Volstryto analitikai mano, kad prekybos karo šmėkla vis dar kelia didžiausią grėsmę akcijų rinkai kitais metais. Ir jie tam turi dvi priežastis. Jie primena, kad dvi didžiausios pasaulio ekonomikos beveik susitarė tik dėl pirmojo susitarimo etapo prekybos srityje. Tai reiškia, kad vis tiek reikės derėtis dėl visos sutarties pasirašymo, o tai sukels neaiškumų rinkoje, nes derybos gali bet kada nutrūkti. Kita priežastis - prekybos karas, bet ne su Kinija, o su Europa. Ekspertai pabrėžia, kad Amerika neseniai grasino padidinti muitus prekėms, importuojamoms iš senojo žemyno. Europą stipriausiai paveiktų muitai automobiliams, o tai neabejotinai bus susieta su atsakomuoju Briuselio veiksmu.
Antra - sulėtėjimas
Kita grėsmė yra JAV ekonomikos sulėtėjimo rizika. Didžiausia pasaulio ekonomika augo 3,1 procento per 2019 metų pirmąjį ketvirtį, tačiau vėlesniais ketvirčiais augimas buvo lėtesnis ir siekė atitinkamai 2 procentus ir 2,1 procento. Specialistai tikisi sulėtėjimo 2020 metais ir nurodo, kad pagerėję ekonominiai rodikliai padėtų Volstrytui. Geriausias scenarijus akcijų rinkai būtų, jei ISM (pramoninio klimato rodiklis), kuris nukrito žemiau 50 punktų, pakeistų tendenciją ir pradėtų augti, sakė pagrindinis Credit Suisse Amerikos akcijų rinkos strategas Jonathan Golub.
Trečia - rinkimai
Savo ruožtu Bank of America ekonomistai atkreipia dėmesį į riziką, susijusią su JAV rinkimais. Volstrytas norėtų, kad Donald Trump būtų Baltuosiuose rūmuose dar vieną kadenciją, o demokratų pergalė tikrai pakenktų akcijų rinkai. Elizabeth Warren, kuri yra viena iš demokratų kandidačių, nori uždrausti skalūnų gavybą ir padalinti didelius investicinius bankus.