Svaras pakilo iki 2017 metų gegužės lygio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-12-04 18:38 Komentarai: (0)
Didžiosios Britanijos nacionalinė valiuta svaras mūsų valiutos euro atžvilgiu trečiadienį pasiekė didžiausią vertę nuo pat 2017 metų gegužės mėnesio.

Svaro sustiprėjimo priežastis buvo naujausios apklausos, padidinusios rinkos įsitikinimą, kad konservatoriai laimės parlamento rinkimus kitą savaitę. Laimėjimas leis ministrui pirmininkui Boris Johnson gauti pritarimą jo Brexit susitarimo versijai iki šio proceso realizavimo sausio mėnesio pabaigoje.

„Tuo metu, kai liko tik šiek tiek daugiau nei savaitė, svarui daro įtaką dienos apklausos, tačiau taip pat galime pastebėti tam tikrą palengvėjimą, kad D.Trump per savo kalbą neįmetė granatos į Britanijos politinę sistemą“ - sakė Toronto-Dominion banko pinigų strategijos Europoje vadovas Ned Rumpeltin.

„Jei bus viršyta spalio mėnesį pasiekta 1,3013 dolerių už svarą viršūnė, tai gali atverti kelią išbandyti 1.3185 dolerių už svarą lygį“ - pridūrė jis.

Artėjant vakarui valiutų rinkoje už vieną svarą buvo mokama po 1.18149 eurų, arba 0.75 procento daugiau nei vakar, vienu metu britų valiuta buvo sustiprėjusi ir iki 1.18288 eurų už svarą. Tuo tarpu dolerio atžvilgiu svaras buvo pabrangęs 0.8 procento iki 1.31002 dolerių, o vienu metu ir iki 1.31200 dolerių už vieną svarą.
 
Nuo metų pradžios britų valiuta mūsų valiutos atžvilgiu sustiprėjo jau virš šešių procentų, o dolerio - apie tris procentus. 
 
Dar nėra komentarų