Prekybos susitarimo nebuvimas kelia riziką akcijų rinkai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-12-04 16:09 Komentarai: (0)
Jei prekybos sandoris tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos nebus pasiektas, laikykitės atokiau nuo vertybinių popierių rinkos, sako Wharton mokyklos finansų profesorius Jeremy Siegel.

Dow Jones Industrial Average prarado daugiau nei 250 punktų po to, kai prezidentas Donald Trump nurodė, kad jis gali palaukti iki 2020 metų, kad sudarytų prekybos susitarimą su Kinija. Pranešama, kad Baltieji rūmai vis dar planuoja įvesti numatytus tarifus Kinijos prekėms gruodžio penkioliktą dieną, nepaisant pastarųjų dviejų šalių pastangų pasiekti susitarimą dėl pirmojo prekybos susitarimo etapo.

„Jei Donald Trump nepasieks prekybos susitarimo su Kinija ir muitai bus įvesti gruodžio 15 dieną, aš nežinau, ar tada noriu būti šalia akcijų“ - sakė Jeremy Siegel.

Jis prognozuoja, kad jeigu nebus priimtas prekybos susitarimas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų, palūkanų normos išliks žemos ir investuotojai judės link akcijų, mokančių dividendus.

„Pajamingumas išliks tikrai mažas, nes iždo vertybiniai popieriai yra toks apsidraudimo turtas kaip ir komunalinės bei gynybinės akcijos - viskam, kas uždirba grąžą, manau 2020 metais seksis gana gerai“ - tikino Wharton mokyklos finansų profesorius.

Tačiau Jeremy Siegel perspėjo, kad esą Donald Trump neskubėjimas susitarti, tai gali būti derybinė taktika.

„Sąžiningai, mano asmenine nuomone, tai yra tik derybų taktika - būkite tikrai griežti prieš sudarydami susitarimą. Aš vis dar manau, kad jis susitars šiais metais“ - reziumavo minimas profesorius.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,ekonomika,finansai)

2026-05-28 » Didžiausia pasaulio ekonomika augo lėčiau
2026-05-28 » Auga atsinaujinančios energijos ir energetinio saugumo svarba
2026-05-28 » Rusija pardavė aukso atsargas – didžiausias kritimas nuo 2002 metų
2026-05-27 » Akcijų rinkos pervertina palūkanų normų augimo riziką
2026-05-27 » Lietuvoje ir Europoje augo naujų automobilių registracija
2026-05-26 » Balandį toliau sparčiai augo degalų kainos
2026-05-26 » Euro zonoje gali kilti vietinis privačių kreditų stresas, bet sisteminės rizikos nėra
2026-05-26 » Dirbtinis intelektas vargu ar sukels pasaulinę „darbo vietų apokalipsę“
2026-05-26 » Antrojo naftos šoko poveikio dar nematyti
2026-05-25 » NYSE savininkas nori pasiūlyti nuolatines naftos sutartis

 
Dar nėra komentarų