Kinija į Aramco gali investuoti iki 10 milijardų JAV dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-07 01:58 Komentarai: (0)
Kinijos valstybinės įmonės ir institucijos kalba apie 5 – 10 milijardų JAV dolerių investavimą į Aramco akcijas, kurios bus parduodamos pradiniame viešajame akcijų platinime, skelbia Bloomberg remdamasi neoficialiais duomenimis.

Agentūros šaltiniai teigia, kad Saudo Arabija nori „draugiškų“ vyriausybių įsipareigojimų dėl dalyvavimo IPO, kad būtų išlaikytas rekordinis akcijų pasiūlymas.

Tarp potencialių Kinijos investuotojų į Saudo Arabijos naftos išgavimo milžinę Aramco yra nuo 2014 metų veikiantis Silk Road Fund fondas iš Pekino, kuris valdo daugiau nei penkiasdešimties milijardų dolerių vertės aktyvus, taip pat kalbama apie valstybinės Sinopec grupės ir China Investment Corp. investicinio fondo dalyvavimą IPO.

Sauditai nori, kad Aramco akcijų pasiūlymas būtų rekordinis. De facto karalystės valdovas princas Mohammed bin Salman teigė, kad Saudo Arabijos naftos kompanijos vertė siekia 2 trilijonus Amerikos dolerių. Neoficialiai sakoma, kad jis yra pasirengęs priimti 1,6–1,8 trilijono dolerių vertę.
 
Dar nėra komentarų