Būsimas nuosmukis gali būti negilus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-09 12:54 Komentarai: (1)
Serija silpnų makro duomenų Jungtinėse Amerikos Valstijose atgaivino baimę dėl galimo didžiausios pasaulyje ekonomikos nuosmukio.

Ekonomistas Campbell Harvey, prieš daugelį metų atradęs ryšį tarp recesijos ir pajamingumo kreivės, vis dėlto mato didėjančias minkšto ekonomikos nusileidimo galimybes.

Research Affiliates patarėjas ir Duke universiteto finansų profesorius Campbell Harvey atkreipia dėmesį į savo naujus atradimus elgesio finansų srityje. Jie rodo, kad kai staigus ekonomikos nuosmukis yra šokas investuotojams ir įmonėms, padaryta žala sustiprėja sumažinus darbo vietas ir įmonių investicijas.

Tačiau kai investuotojai ir analitikai ieško nuosmukio požymių kiekviename kampe, įmonės mažiau linkusios imtis drastiškų veiksmų, kai augimas pradeda sulėtėti, nes jos yra geriau pasirengusios.

Campbell Harvey pabrėžia, kad tam padeda daugybė rinkos tyrimų ir rodiklių, kurie pabrėžia padidėjusį įmonių vadovų budrumą recesijos perspektyvoje. Duke universiteto rugsėjį tarp finansų direktorių atliktas tyrimas parodė, kad 53 procentai iš jų tikisi nuosmukio iki 2020 metų pabaigos.
 
1.   Parašė djavolas   2019-10-09 22:24  

kažkaip kreivai straipnį išvertėt, trūksta žodžių sakiniuose, neina suprast prasmės

P.S. šiandien alaus negėriau