Technologijų kompanijos praranda pagreitį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-07 16:08 Komentarai: (0)
Vienas iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P500 per pastaruosius metus pasirodė geriau nei technologijų įmonių, kurios daugelį metų buvo rinkos lyderės, indeksas.

Indeksas FANG plus vienija dešimt novatoriškų technologijų bendrovių, įtrauktų į Niujorko vertybinių popierių biržą. Jį sudaro: Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google (Alphabet), Alibaba, Nvidia, Tesla, Baidu ir Twitter.

Pastaraisiais metais bulių rinkoje JAV akcijų rinkoje matėsi, kad didžiausios technologijų bendrovės yra vertybinių popierių biržos žvaigždės, ir dauguma jų galėjo pasigirti kur kas dinamiškesniu akcijų kainų prieaugiu nei fiksuotas plačiojoje rinkoje.

Tačiau dabar tai pasikeitė. Nuo šių metų antrojo ketvirčio pabaigos FANG plus indeksui sekasi prasčiau nei minėtam S&P500.

Be abejo, tarp šių geriausių technologijų bendrovių vis dar galite rasti akcijų, duodančių didelę grąžą, tačiau kai kurios iš jų per pastaruosius metus fiksavo labai didelį nuosmukį, t.y. Baidu (50 procentų), NVIDIA (35 procentų), Netflix (25 procentų), Tesla (18 procentų).

Iš kur atsiranda blogesnė FANG plus indekso forma? Kai kurie investuotojai pradeda kurti gynybinius portfelius, ir tai jie daro dėl nuolatinės politinės rizikos (t.y. prekybos karas tarp JAV ir Kinijos) ir blogėjančių makroekonominių duomenų.
 
Dar nėra komentarų