Amerikos užsienio prekybos deficitas didesnis nei prognozuota

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-04 18:09 Komentarai: (0)
Per paskutinį vasaros mėnesį Jungtinių Amerikos Valstijų užsienio prekybos deficitas ne tik ūgtelėjo, tačiau tuo pačiu dar ir buvo didesnis nei tikėjosi ekonomistai.

Rugpjūtį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, neigiamas užsienio prekybos rezultatas pakilo nuo 54 mlrd. dolerių iki 54.9 mlrd. dolerių, kai laukta, jog sieks vidutiniškai 54.5 milijardo dolerių.

Per minimą mėnesį ūgtelėjo tiek eksportas, tiek importas, tačiau pastarasis pasistiebė kiek labiau, t.y. atitinkamai pakilo 0.2 ir 0.5 procento.

Automobilių ir jų dalių eksporto apimtys iš Amerikos buvo didžiausios nuo pat 2014 metų liepos, tuo tarpu vartotojams skirtų produktų importo apimtys į šią šalį rugpjūtį pasiekė rekordinį lygį.

Po pirmųjų aštuonių šių metų mėnesių JAV neigiamas užsienio prekybos rezultatas jau siekia 428.7 mlrd. dolerių, kai prieš metus per tą patį laikotarpį sudarė 400 milijardų dolerių.

Tuo tarpu Amerikos užsienio prekybos deficitas su Kinija per paskutinį vasaros mėnesį smuktelėjo 3.1 procento iki 31.8 mlrd. dolerių. Šiais metais JAV neigiamas prekybos rezultatas su Kinija sudaro 238.4 mlrd. dolerių, kai prieš metus po pirmųjų aštuonių mėnesių buvo didesnis ir siekė 270.1 mlrd. dolerių.

Amerikos užsienio prekybos deficitas su Europos sąjunga per paskutinį vasaros mėnesį smuktelėjo nuo 20.1 iki 15.3 mlrd. dolerių, su kaimynine Kanada sumažėjo nuo 3.4 iki 1.4 mlrd. dolerių, su Japonija - nuo 6.3 iki 6.2 mlrd. dolerių, tačiau su kita kaimyne, t.y. su Meksika paaugo nuo 8 iki 9 milijardų dolerių.
 
Dar nėra komentarų