JAV ekonomika atrodo stipri tik „galinio vaizdo veidrodėlyje“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-03 15:40 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko Niujorko padalinio vadovas John Williams pareiškė, kad dėl daugybės neaiškumų ir grėsmių didžiausios pasaulyje JAV ekonomikos perspektyvos yra neaiškios.

„Mes matėme ženklų, kad ekonomika lėtėja. Mes norime pinigų politikos, kuri išlaikytų nuolatinį ekonomikos augimo tempą“ - tikino jis.

„Jei žiūrėsite tik į galinio vaizdo veidrodį ar žiūrėsite, kaip dabar yra JAV ekonomikoje, ji atrodo esanti stipri. Tačiau tikroji problema yra tai, kaip bus, ir čia turime labiau maišytą vaizdą“ - sakė John Williams.

Paklaustas apie tai, kas jam naktį neduoda miegoti, FED atstovas teigė, kad pastaruoju metu buvusi suirutė pinigų rinkoje ir supratimas, kas vyksta. Jis atskleidė, kad Amerikos Centrinio banko Niujorko padalinys analizuoja pastarųjų kelių savaičių įvykius ir svarsto priemones, reikalingas intervencijai į rinkas.

Neseniai buvęs palūkanų normų šuolis pinigų rinkoje iškėlė klausimą, ar FED nenuėjo per daug toli nuo 2017 metų pabaigos iki 2019 metų liepos mėnesio mažindamas savo balansą.

John Williams teigė, kad nors JAV ekonomika šiuo metu yra palankioje vietoje, laukia daug neaiškumų ir grėsmių, tad Amerikos Centrinis bankas turėtų padėti jai su tuo susidoroti.

„Žvelgiant į ateitį, yra daugybė priešinių srovių, kurios veda į lėtesnį JAV augimą. Mes matėme prekybos ir kitos geopolitinės įtampos padarinius, dėl kurių kyla didesnis netikrumas dėl ateities, ir panašu, kad dėl to sumažės verslo investicijos JAV ir kitose šalyse. Taip pat matome tarptautinės prekybos sulėtėjimą“ - reziumavo jis.
 
Dar nėra komentarų