Honkongo birža nori įsigyti Londono biržą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-09-11 16:09 Komentarai: (0)
Tai gali būti vienas didžiausių ir svarbiausių pastarųjų metų sandorių pasaulio akcijų rinkoje. Honkongo birža nekantrauja perimti vieną iš miesto simbolių - Londono vertybinių popierių biržą.

Trečiadienį Honkongo birža ir kliringas (HKEX) paskelbė oficialų pasiūlymą perimti Londono vertybinių popierių biržą. Pasiūlymo vertė yra 31,6 milijardo svarų (39 milijardai dolerių), praneša naujienų agentūra Reuters.

Pasiūlymas buvo pateiktas praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Londono vertybinių popierių birža paskelbė apie susijungimo planą su bendrove Refinitiv, kuri specializuojasi rinkti ir analizuoti duomenis.

Susijungimas su Londono birža yra labai svarbi strateginė galimybė sukurti pasaulinį lyderį tarp pasaulinių biržų - HKEX rašo pranešime. Kartu numatyta, kad siūlomas sandoris būtų įvykdytas tik tuo atveju, jei Londono birža neperimtų Refinitiv.

Honkongo vertybinių popierių birža jau veikia britų sostinėje kaip Londono metalų biržos savininkė.Savo ruožtu Londono vertybinių popierių birža ilgą laiką bandė sustiprinti savo dalį Azijos rinkoje ir neseniai užmezgė ryšį su Šanchajumi.

Po pietų Londono vertybinių popierių biržos akcijos brango virš penkių procentų, o jos rinkos vertė siekia 24.66 mlrd. svarų. Nuo šių metų pradžios šios biržos kapitalizacija ūgtelėjo net 76,6 procento.
 
Dar nėra komentarų