Mažmeninė prekyba Amerikoje ūgtelėjo sparčiausiai per keturis mėnesius ir viršijo lūkesčius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-08-15 17:55 Komentarai: (0)
Per praėjusį mėnesį mažmeninė prekyba Amerikoje ne tik ūgtelėjo sparčiausiai per pastaruosius keturis mėnesius, tačiau tuo pačiu daugiau nei dvigubai labiau nei laukta rinkoje.

Liepą minimas rodiklis pasistiebė net 0.7 procento, kai prognozuota, jog ūgtelės vidutiniškai tik 0.3 procento. Tiesa, mėnesį prieš tai mažmeninė prekyba paaugo 0.3 procento, o ne 0.4 procento kaip skelbta prieš tai.

Mažmeninės prekybos apimtys Jungtinėse Amerikos Valstijose pakilo jau net penktą mėnesį iš eilės. Tuo tarpu bazinė mažmeninė prekyba, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į maisto paslaugų, automobilių, degalų ir statybinių medžiagų pardavimus, per praėjusį mėnesį ūgtelėjo net vienu procentu. Ekonomistai laukė, jog šis rodiklis pasistiebs vidutiniškai tik 0.3 procento. Birželį bazinė mažmeninė prekyba pakilo 0.7 procento.

Labiausiai per antrą šių metų vasaros mėnesį šoktelėjo pardavimai internetu, kurie ūgtelėjo net 2.8 procento. Amerikos bendrojo pobūdžio parduotuvėse pardavimai paaugo 1.2 procento, arba labiausiai nuo pat spalio. Tuo tarpu asmeninės priežiūros parduotuvių ir laisvalaikio prekių pardavimai krito labiausiai šiais metais, o automobilių pardavimai sumažėjo 0.6 procento, kai birželį paaugo 0.3 procento. Degalų mažmeniniai pardavimai ūgtelėjo 1.8 procento.

Atmetus degalų ir automobilių pardavimus, mažmeninė prekyba liepą Amerikoje pakilo 0.9 procento, kai mėnesį prieš tai ūgtelėjo 0.6 procento. Prognozuota, jog šis rodiklis ūgtelės vidutiniškai 0.5 procento.

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis ūgtelėjo nuo 3.3 iki 3.7 procento.
 
Dar nėra komentarų