Šveicarijos frankas pasieks paritetą su euru

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-06-19 17:04 Komentarai: (0)
Šveicarijos frankas, kaip prognozuoja šios šalies Credit Suisse bankinės grupės atstovai, ilgainiui turėtų pasiekti paritetą su euru.

Investuotojai franką laiko vadinamuoju saugiuoju prieglobsčiu ir nuo finansų krizės laikų ši valiuta stiprėja, o tai Šveicarijoje daro neigiamą poveikį ekonomikos augimui ir infliacijai.

Šios šalies Centrinis bankas mano, kad frankas yra labai brangus bei norėdamas, kad jis toliau nestiprėtų, taiko mažą indėlių palūkanų normą bei įsikišimo į valiutų rinką grėsmę.

Credit Suisse apskaičiavo, kad frankas būtų teisingai įvertintas, jei už vieną eurą būtų mokama po 1,24 frankus. Tuo tarpu šiandien po pietų valiutų rinkoje už vieną eurą buvo mokama po 1.11737 eurus, arba 0,21 procento mažiau nei vakar.

„Tai nėra klausimas, ar bus pasiektas paritetas, bet kada“ - sakė Credit Suisse ekonomistas Claude Maurer, nurodydamas žemą infliacijos lygį Šveicarijoje ir didelį prekybos perteklių.

Nuo šių metų pradžios mūsų valiuta franko atžvilgiu atpigo apie vieną procentą, o per pastaruosius vienerius metus - trimis procentais.
 
Dar nėra komentarų