
Ataskaitoje matyti, kad iš minėtos 1,7 mlrd. JAV dolerių sumos apie 950 milijonų buvo pavogta iš kriptovaliutų biržų ir infrastruktūros paslaugų, pavyzdžiui, portfelių. Palyginus su 2017 metais buvusiais 266 milijonais dolerių, ši dalis pašoko net 3,6 karto.
Dauguma didžiausių sukčiavimų įvyko Pietų Korėjoje ir Japonijoje, kur vagysčių dalis biržose sudarė 58 procentus visos sumos 2018 metais.
Virtualių valiutų vagysčių skaičiai nustebino daugelį stebėtojų, atsižvelgiant į skaitmeninių valiutų kainų sumažėjimą praėjusiais metais. Daugiau nei 1600 skaitmeninių valiutų rinkos kapitalizacija šių metų sausio mėnesį sudarė tik 112 milijardų JAV dolerių, o tai reiškia, kad palyginus su praėjusiais metais pasiektu piku, ji susitraukė net daugiau nei aštuoniasdešimt procentų.
Tyrimas parodė, kad be šių vagysčių, investuotojai ir virtualių valiutų biržų dalyviai 2018 metais prarado apie 725 milijonus dolerių dėl sukčiavimo atvejų, pavyzdžiui, dėl apgaulingų pirminių valiutų pasiūlymų, dėl suklastotų mainų forumų ir dėl taip vadinamų Ponzi schemų.
Pasak CipherTrace, 2017 metais sukčiavimų vertė susijusi su kriptovaliutomis siekė tik 56 milijonus JAV dolerių.