Nafta brangsta labiausiai nuo pat birželio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-12-03 18:02 Komentarai: (0)
Naftos kainų kilimas įgavo pagreitį kai Saudo Arabija ir Rusija pratęsė savo paktą dėl tiekimo valdymo, o didžiausia Kanados provincija pranešė apie beprecedentį žaliavos gavybos sumažinimą.

Po to, kai lapkritį nafta biržoje atpigo labiausiai per dešimtmetį, šiandien šios žaliavos kaina atsigavo ir vienu metu fiksavo net virš penkių procentų siekusį prieaugį.

Nors Rusija ir Saudo Arabija vis dar turi patvirtinti bet kokius naujus gavybos mažinimus, jų vadovų susitarimas savaitgalį atvėrė duris į susitarimą per OPEC atstovų susitikimą, kuris šią savaitę įvyks Vienoje.

Tuo tarpu Kanados provincija Alberta nusprendė apriboti naftos gavybą 325 tūkstančiais barelių per dieną. Be to, prie šio augimo scenarijaus netikėtai prisidėjo ir nelauktas Kataro pareiškimas apie norą palikti OPEC kartelį bei sutelkti dėmesį į gamtines dujas.

Artėjant vakarui už Brent žaliavinės naftos barelį buvo mokama po 61.29 dolerius, arba virš trijų procentų daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metus, o vienu metu kaina buvo pakilusi ir iki 62.6 dolerių už barelį. Tuo tarpu WTI nafta brango 3,32 procento iki 52.57 dolerių už barelį, o vienu metu šiandien kaina buvo pakilusi ir iki 53.85 dolerių už barelį.

Nuo šių metų pradžios Brent nafta atpigo virš aštuonių procentų, o WTI - 12,8 procento.
 
Dar nėra komentarų