STAIGMENA, Amerikoje naujų darbo vietų sukurta pastebimai daugiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-11-02 15:13 Komentarai: (0)
Per antrą šių metų rudens mėnesį Amerikoje ne žemės ūkio sektoriuose naujų darbo vietų buvo sukurta pastebimai daugiau nei laukta, tuo tarpu bedarbystės rodiklis išliko nepakitęs, o metinis vidutinio valandinio atlyginimo prieaugis buvo didžiausias nuo krizės laikų. Po šios informacijos pasirodymo intensyviau euro atžvilgiu ėmė stiprėti doleris.

Spalį minimoje šalyje sukurta net 250 tūkstančių naujų darbo vietų, kai prognozuota, jog šis rodiklis sudarys vidutiniškai tik 193 tūkstančius. Tiesa, mėnesį prieš tai sukurtų darbo vietų skaičius buvo sumažintas nuo 134 iki 118 tūkstančių. Tačiau kitą vertus, rugpjūčio rodiklis kilsteltas šešiolika tūkstančių iki 286 tūkstančių.

Per pastaruosius dvyliką mėnesių Amerikoje ne žemės ūkio sektoriuose kas mėnesį buvo sukuriama po vidutiniškai 211 tūkstančių darbo vietų.

Bedarbystės rodiklis šįkart išliko nepakitęs ir sudarė 3,7 procento, bei atitiko ekonomistų lūkesčius. Tai žemiausias lygis nuo pat 1969 metų.

Amerikos privačiame sektoriuje per praėjusį mėnesį sukurta net 246 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai laukta, jog šis rodiklis sudarys vidutiniškai 183 tūkstančius. Rugsėjį sukurtų darbo vietų skaičius siekė 121 tūkstantį. Tuo tarpu viešajame sektoriuje sukurta tik keturi tūkstančiai darbo vietų, kai mėnesį prieš jų sumažėjo trimis tūkstančiais, nors prieš tai skelbta, kad padidėjo trylika tūkstančių.

Vidutinis valandinis darbo užmokestis per praėjusį mėnesį paaugo 0,2 procento, kas atitiko lūkesčius. Rugsėjį šis rodiklis pasistiebė 0,3 procento. Metinis vidutinio valandinio darbo užmokesčio prieaugis siekė spalį 3,1 procento, ir buvo didžiausias nuo pat 2009 metų recesijos, kas taip pat sutapo su ekonomistų prognozių vidurkiu. Mėnesį prieš tai jis sudarė 2,8 procento.

Tuo tarpu vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje spalio mėnesį, palyginus su ankstesniu, krito nuo 7,5 iki 7,4 procento.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis praėjusį mėnesį paaugo nuo 62,7 iki 62,9 procento.

Šalies fabrikuose spalį sukurta net 32 tūkstančiai naujų darbo vietų, arba daugiau nei dvigubai daugiau nei laukta, nes prognozuota, kad šis rodiklis sieks vidutiniškai penkiolika tūkstančių, kai mėnesį prieš tai sukurta aštuoniolika tūkstančių darbo vietų.

Restoranuose ir baruose per antrą rudens mėnesį sukurta 33,5 tūkstančiai darbo vietų, kai mėnesį prieš tai dėl uragano šioje srityje sumažėjo dešimt tūkstančių darbo vietų. Statybų sektoriuje atsirado trisdešimt tūkstančių darbo vietų, mažmeninėje prekyboje sukurta 2,4 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai rugsėjį jų sumažėjo 32,4 tūkstančiais, tuo tarpu paslaugų srityje darbo vietų padaugėjo 179 tūkstančiais. Sveikatos priežiūros sektorius sukūrė 36 tūkstančius naujų darbo vietų, transportavimo ir sandėlių - 42 tūkstančius.
 
Dar nėra komentarų