Rublis smuktelėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius beveik dvejus metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-08-09 17:00 Komentarai: (0)
Šiandien Rusijos nacionalinė valiuta rublis pastebimai pinga, nes valiutų rinkos dalyviai baiminasi dėl naujų sankcijų, kurias Amerika pritaikė minimos šalies atžvilgiu.

Per pastarąsias dvi dienas rublio vertė Amerikos valiutos atžvilgiu susitraukė net virš penkių procentų. Investuotojai, kurie prieš tai laukė rublio stiprėjimo, ėmė sparčiai uždarinėti savo turėtas ilgąsias pozicijas.

Anot Citibank analitikų, panašu į tai, kad prekeiviai vertindami rublį atsižvelgia į blogiausią įmanomą scenarijų, t.y. jog Amerikos sankcijos neigiamai paveiks Rusijos bankus ir šios šalies skolos vertybinių popierių leidimą.

Naujausios sankcijos Rusijos atžvilgiu įsigalios nuo rugpjūčio dvidešimt antros dienos. Bus apribotas daugelio aukštųjų technologijų produktų (pavyzdžiui, dujų turbinų, kai kurių elektroninių komponentų, aviacijos pramonės tiksliųjų prietaisų ir t.t.) eksportas į Rusiją. Sankcijos visų pirma skirtos valstybinėms įmonėms, ypač ginkluotės pramonei.

Artėjant vakarui valiutų rinkoje už vieną dolerį jau buvo mokama po 66.0623 rublius, arba 2,24 procento daugiau nei vakar, o euras Rusijos valiutos atžvilgiu buvo pabrangęs virš dviejų procentų iki 76.597 rublių. Nuo metų pradžios doleris Rusijos valiutos atžvilgiu sustiprėjo apie penkiolika procentų, o mūsų valiuta - apie vienuolika procentų.
 
Dar nėra komentarų