Amerika laimės prekybos karą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-07-11 16:50 Komentarai: (5)
Žinomas finansų rinkų žinovas Mohamed El-Erian mano, kad besiplėtojant situacijai, bet kokiu atveju galiausiai prekybos karą laimės Jungtinės Amerikos Valstijos.

„Santykiniu požiūriu mes laimime ir tai mes laimėsime prekybos karą“ - pareiškė pagrindinis Allianz patarėjas ekonomikos klausimais Mohamed El-Erian.

„Pakanka pažiūrėti į Amerikos rinkų rezultatus Kinijoje ir kitose šalyse“ - teigė buvęs Pimco investicinės kompanijos, kuri valdė didžiausią pasaulyje obligacijų fondą, vadovas.

Kovo mėnesį prezidentas Donald Trump grasino įvesti aukštesnius tarifus importuojamiems produktams, siekiant pagerinti prekybos pusiausvyrą, kuri yra nepalanki JAV, nes ji turi didelį prekybos deficitą. Tokiu būdu jis nori apriboti nesąžiningą, jo nuomone, prekybinę praktiką. Praėjusią savaitę Vašingtono administracija įvedė muitus 34 milijardų dolerių vertės prekių importui iš Kinijos. Pekinas tuoj pat atsakė savo muitais prekių importui iš Amerikos bei apkaltino JAV, jog ši pradėjo didžiausią prekybos karą ekonomikos istorijoje.

Investuotojai itin nerimavo dėl galimų prekybos karo padarinių, tačiau pastaruoju metu fiksuojamas augimas Volstrite rodo, jog šis nerimas prislopo.

„Žmonės supranta, kad Amerika laimės, nes Kinija yra mažiau atvira ekonomika, o JAV yra labiau dinamiška ekonomika. Galų gale sulauksime situacijos, kai Amerikos padėtis pasaulio ekonomikoje bus dar geresnė“ - reziumavo Mohamed El-Erian.
 
1.   Parašė Klaustukas   2018-07-12 07:50  

Nuo , kada sankcijos vadinamos "prekybos karu"?

 
2.   Parašė Krosneles.eu   2018-07-12 09:20  

Čia ne sankcijos, o muitai prekėms. Muitų tarifai, ekonomikas apsauga nuo kitos šalies prekių ir vadinama prekybos karu. Kas link ar JAV turės naudos iš šio prekybos karo, manau turės. Nes šiais laikais visi viską sugeba pasigaminti, problema tik rinkos ir pardavimas.

 
3.   Parašė kibiras   2018-07-12 11:35  

Sukuriamas precedentas naujai pasaulinei krizei. Plius ciklas baigiasi. Nais nais. Kaip ir visada JAV sukėlinėja pasaulines krizes.

 
4.   Parašė blusa   2018-07-12 12:02  

JAV ekportas į Kiniją 100 mlrd. Kinijos eksportas į JAV 500 mld. (užapvalinta). Vien 20 proc muitas visam kinų importui padengia visą JAV eksportą į Kiniją . Todėl net nekyla klausimų kad JAV laimės. Kitas dalykas ,kad kai JAV pavyzdžiu paseks visos didžiosios rinkos , o taip tikrai bus - Kinijai ateis liūdnos dienos.

 
5.   Parašė IT17   2018-07-12 13:02  

tai kad daugelis jav imoniu i azija perkele gamyba, ir po to is ten importuoja i jav prekes, kad ir tas pats Nike, pasiziuri ant maikutes, batu tai made in china, tai in thailand ir t.t.