Prieštaringi Amerikos darbo rinkos duomenys

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-07-06 16:26 Komentarai: (0)
Šiandien buvo paskelbi birželio mėnesio Amerikos darbo rinkos duomenys. Paaiškėjo, jog naujų darbo vietų sukurta daugiau nei laukta, tačiau nelauktai ūgtelėjo bedarbystė ir atlyginimai irgi padidėjo kukliau nei prognozuota.

Per pirmą šių metų vasaros mėnesį minėtoje šalyje ne žemės ūkio sektoriuose iš viso buvo sukurta 213 tūkstančių naujų darbo vietų, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 200 tūkstančių. Be to, gegužę sukurtų darbo vietų skaičius po korekcijos kilsteltas nuo 223 iki 244 tūkstančių.

Bedarbystė tuo tarpu pakilo nuo 3,8 iki keturių procentų, kai ekonomistai tikėjosi, jog šis rodiklis išliks nepakitęs.

Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje birželio mėnesį, palyginus su ankstesniu, paaugo nuo 7,6 iki 7,8 procento.

Praėjusį mėnesį vidutinis valandinis darbo užmokestis šalyje ūgtelėjo 0,2 procento, kai laukta, jog jis kaip ir gegužę paaugs 0,3 procento. Metinis prieaugis per pirmą vasaros mėnesį, palyginus su geguže, nepakito ir siekė 2,7 procento. Šiuo atveju prognozuota, jog jis sudarys vidutiniškai 2,8 procento.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis šįkart paaugo t.y. nuo 62,7 iki 62,9 procento.

Amerikos privačiame sektoriuje birželį sukurta 202 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 190 tūkstančių. Mėnesį prieš tai sukurtų darbo vietų skaičius padidintas nuo 218 iki 239 tūkstančių. Viešajame sektoriuje šįkart sukurta vienuolika tūkstančių darbo vietų, kai gegužę - penki tūkstančiai. Pramonėje sukurta 36 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai laukta, jog šis skaičius sudarys tik vidutiniškai penkiolika tūkstančių. Prieš tai buvusio mėnesio rodiklis kilsteltas vienu tūkstančiu iki devyniolikos tūkstančių.
 
Dar nėra komentarų