
Nepaisant euro atšokimo, per pastarąsias beveik aštuonias savaites doleris euro atžvilgiu sustiprėjo 5,2 procento. Be to, pagerėjo spekuliatyviai nusiteikusių investuotojų požiūris į dolerį. Remiantis reguliatoriaus CFTC duomenimis, pirmą kartą šiais metais spekuliacinių pozicijų, susijusių su lūkesčiais, jog doleris stiprės, skaičius yra tik šiek tiek mažesnis už trumpų pozicijų dolerio atžvilgiu, t.y. lūkesčiai, jog ši valiuta silpnės, skaičių.
Vis daugiau optimizmo dėl dolerio perspektyvų galima matyti ir finansinių institucijų ataskaitose. HSBC, Deutsche Bank ir Wells Fargo bankų specialistai tikisi, jog doleris toliau brangs.
Anot HSBC banko valiutų strategijos vadovo Daragh Maher, svarbiausias argumentas tokio scenarijaus naudai yra didėjantis neatitikimas Fed ir ECB politikoje. Amerikos Centrinio banko atstovė Lael Brainard pasiūlė pareiti nuo atsargaus prie neutralaus požiūrio, o tai greičiausiai reikštų spartesnį palūkanų normų augimą nei tikimasi rinkoje. Nors Europos Centrinis bankas kalba apie aktyvų supirkimo programos pabaigą, tačiau Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai šią savaitę jau antrą kart šiais metais gali padidinti savo palūkanų normą bei atnaujins savo prognozes dėl tolimesnės pinigų politikos krypties.
„Jei tik sprendimus priimantys asmenys palaikys kovo mėnesio susitikime numatytą kelią, tai bus palanku doleriui“ - teigė Daragh Maher.
Deutsche Bank valiutų analizės direktorius Alan Ruskin pabrėžia politinę riziką Europoje, kuri daro įtaką ekonominei padėčiai. PMI indeksas Amerikoje gegužės mėnesį pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius trejus metus, tuo tarpu kai analogiškas euro zonos rodiklis nusmuko iki žemiausio lygio per pastaruosius pusantrų metų. Anot jo, geresnė strategija nei pirkti eurą kai jis atpinga dolerio atžvilgiu, tai įsigyti dolerį tuomet, kai jis susilpnėja. Dabartinis euro atšokimas dolerio atžvilgiu neturėtų pakilti virš 1,18 - 1,20 dolerių už eurą lygio.
Tuo tarpu anot Wells Fargo banko valiutų stratego Erik Nelson, esmė yra įtampa susijusi su prekyba. Vidutinė įtampa, kuri yra bazinis banko scenarijus, kol ji išliks, suteiks doleriui nedidelį palaikymą (atviras prekybos karas dar labiau prisidėtų prie dolerio stiprėjimo, tačiau tai mažai tikėtina).