D.Trump turėtų būti atsargus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-06-07 18:23 Komentarai: (0)
Dvišaliai prekybos susitarimai, kurių pageidauja Donald Trump, gali pasirodyti nepalankūs Amerikai, įspėjo didžiausio šios šalies banko JP Morgan Chase vadovas Jamie Dimon.

„Kai pradedama veikti abipusiai, tai gali atsisukti prieš jus. Tai, ką mes darome kai kuriose iš šių vietų, dabar atveria duris į daug labiau komplikuotas prekybos derybas su mūsų sąjungininkais. Turėtume bendradarbiauti su mūsų sąjungininkais, nes turime bendrų interesų su jais“ - tikino jis.

Neseniai Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Larry Kudlow pareiškė, jog vietoj derybų NAFTA pagrindu persvarstant Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį, prezidentas Donald Trump rimtai svarsto apie atskiras prekybos derybas su Kanada ir Meksika.

Kalbėdamas apie komercinį ginčą su Kinija, Jamie Dimon, kuris yra Verslo apskritojo stalo pirmininkas, sakė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas atkreipė dėmesį į svarbias problemas, t.y. į valstybinių įmonių pozicijas, sąžiningą konkurenciją, galimybę patekti į rinką ir turėti užsienio investuotojams bendrovių Kinijoje.

„Bet apskritas stalas sako aiškiai. Jis nemano, kad muitai išspręs šias problemas“ - tikino JP Morgan Chase banko vadovas.

Jo nuomone, Amerika neturėtų veikti prieš Kiniją, bet vietoj to nustatyti pasaulinius standartus, prie kurių ši šalis galiausiai turės prisitaikyti.
 
Dar nėra komentarų