Goldman Sachs dėl padidėjusių svyravimų kaltina smulkiuosius investuotojus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-05-10 14:19 Komentarai: (0)
Investicinio banko Goldman Sachs atstovai tikina, kad tai smulkieji investuotojai yra kalti arba atsakingi dėl padidėjusių svyravimų Amerikos akcijų rinkoje šiais metais.

Minimo banko analitikai tvirtina, kad padidėjusį nepastovumą lėmė tai, jog smulkūs investuotojai per daug įsitraukė į akcijų rinką bei tai, kad ūgtelėjo jų aktyvumas.

Individualiems investuotojams tenkanti tiesioginė dalis Amerikos akcijų rinkoje, kurios vertė keturiasdešimt šeši trilijonai dolerių, sudaro trisdešimt šešis procentus. Be to, nei vienos kitos investuotojų grupės dalis nėra didesnė.

Tuo pačiu atsižvelgus į netiesiogiai valdomas akcijas, pavyzdžiui, per ETF fondus, smulkiųjų investuotojų dalis Amerikos akcijų rinkoje paauga virš penkiasdešimties procentų.

Kalbant apie padidėjusį aktyvumą, tai pasak Goldman Sachs banko atstovų, jis yra didžiausias per dešimtmetį, tiek absoliučiais skaičiais, tiek prekybos apimtimi Niujorko vertybinių popierių biržoje.

Cboe Volatility Index, arba taip vadinamas baimės indeksas, kuris atspindi svyravimo arba nepastovumo pokyčius rinkoje, vien šiais metais paaugo 33,6 procento. Tačiau tuo pačiu jis vis dar yra žemiau ilgalaikio vidurkio.
 
Dar nėra komentarų