Gali būti korekcija, bet ne meškų rinka

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-01-10 01:58 Komentarai: (0)
Akcijų rinkos augimo tendencijos pratęsimas šių metų pradžioje padidina korekcijos riziką, tačiau tuo pačiu mažai tikėtina, jog sulauksime meškų rinkos, mano investicinio banko Goldman Sachs analitikai.

Globalinėse akcijų rinkose išlieka optimizmas. Indeksai šturmuoja rekordinius lygius, o akcijų vertės yra didžiausios per daugiau nei dešimtmetį. Tai kelia nerimą Amerikos investicinio banko Goldman Sachs strategams.

Jie atkreipia dėmesį, kad pasauliniai akcijų rinkų rodikliai, t.y. MSCI World Index indeksas, o taip pat bendras besivystančių šalių akcijų rinkų indeksas MSCI Emerging Market Index, auga ilgiausiai per visą istoriją be korekcijos (5 - 10 procentų kritimas).

Tačiau tuo pačiu minimo banko strategai, kaip jau buvo minėta, nesitiki, kad sulauksime meškų rinkos.

„Iki šiol šiais metais pastebimai padidėjo apetitas rizikai, kuris priartėjo prie istorinio didžiausio lygio, daugiausia akcijų rinkose. Nors mes manome, kad po pastebimo augimo ir tokių aukštų verčių 2018 metais yra itin didelė korekcijos rizika akcijų rinkoje, tačiau tuo pačiu mes manome, kad atsižvelgus į makroaplinką, nėra tikėtina, jog akcijų rinkoje sulauksime meškų rinkos“ - rašoma banko pranešime.

Goldman Sachs specialistai rekomenduoja šiais metais investiciniuose portfeliuose susimažinti obligacijų kiekį bei teikia pirmenybę augančių ekonomikų aktyvams, o ne išsivysčiusioms šalims, ypač kalbant apie akcijas.
 
Dar nėra komentarų