Šveicarijos Centrinio banko investicinis portfelis pakilo iki rekordinio lygio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-08-09 17:12 Komentarai: (0)
Praėjusio ketvirčio pabaigoje Šveicarijos Nacionalinis bankas turėjo Amerikos bendrovių akcijų investicinį portfelį už absoliučiai rekordinę 84,3 milijardo dolerių sumą. Tokius duomenis pateikia Amerikos vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisija.

Palyginus su kovo mėnesio pabaigoje buvusia minimo portfelio verte, t.y. 80,4 mlrd. dolerių, ji paaugo beveik penkiais procentais.

Šveicarijos Centrinis bankas atlikdamas intervencijas valiutų rinkoje bei tokiu būdu siekdamas neleisti sustiprėti šalies valiutai frankui sukaupė 714,3 mlrd. frankų vertės užsienio valiutų rezervus.

Šias lėšas jis investavo tiek į akcijas, tiek ir į obligacijas. Antrojo ketvirčio pabaigoje dvidešimt procentų šio Centrinio banko rezervų buvo investuota į akcijas.

Iš viso praėjusių ketvirčio pabaigoje Šveicarijos Nacionalinis bankas turėjo 2,558 kompanijų, kurių akcijomis prekiaujama Amerikos biržose, nuosavybės vertybinių popierių.

Daugiausiai lėšų buvo investuota į Apple įmonės akcijas, antroje vietoje pagal investicijas Microsoft, trečioje kitos technologijų sektoriaus atstovės Amazon.com akcijos. Be to, Šveicarijos Centrinis bankas turi įsigijęs ir tokių didžiųjų Amerikos bendrovių kaip Johnson & Johnson, Facebook, Exxon Mobil, Alphabet, AT&T bei Procter & Gamble Co ir kitų bendrovių akcijų.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » Populiariausios kriptovaliutos: geriausi pasirinkimai liepos mėnesį
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-05 » Volstryto strategai kilstelėjo savo S&P500 prognozes
2025-08-04 » Pablogėjo W.Buffett įmonės veiklos rezultatai
2025-08-02 » Sėkmė prekyboje yra kelionė, o ne tikslas
2025-08-01 » Iš Europos akcijų fondų atsiimtos itin didelės vertės lėšos
2025-07-31 » Didžiulis Šveicarijos Centrinio banko nuostolis
2025-07-30 » Trumpas vėl liks nepatenkintas, nes FED vėl nesumažino palūkanų

 
Dar nėra komentarų