
„Nesusiviliokite Trump miražu apie 3 - 4 procentų augimą ir stebuklingą mokesčių ir reguliavimo mažinimo poveikį“ - pareiškė jis.
„Amerikos bei iš tiesų pasaulio ekonomika laikosi ant ribos dėl padidėjusio finansinio sverto ir potencialių per aukštų (arba per žemų palūkanų), kas gali sužlugdyti finansų sistemą. Būkite labiau susirūpinę dėl savo pinigų susigrąžinimo“ - sakė Janus Global Unconstrained Bond Fund fondo valdytojas.
Bill Gross atkreipė dėmesį, kad pasaulio ekonomika padidino labiau kredito ir bendrojo vidaus produkto santykį nei tai buvo 2008 metais prieš pasaulinę finansų krizę.
„Amerikoje 65 trilijonų dolerių vertės kreditas sudaro maždaug 350 procentų šios šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės, ir šis rodiklis auga. Kinijoje šis santykis per pastarąjį dešimtmetį daugiau nei padvigubėjo iki beveik trijų šimtų procentų. Nuo 2007 metų Kinija savo kolektyvinį balansą papildė 24 trilijonų dolerių skola. Per tą patį laikotarpį Europa ir Amerika pridėjo tik po dvylika trilijonų dolerių“ - teigė jis.
„Mūsų labai deformuota finansų sistema yra tarsi nitro glicerino sunkvežimio krovinys ant nelygaus kelio. Viena klaida gali sukelti kredito griūtį, kur akcijų, aukšto pajamingumo obligacijų bei taip pat rizikingų būsto paskolų turėtojai, visi nuskubės į bankus kur reikalaus savo pinigų“ - perspėja žinomas investuotojas ir fondo valdytojas.
Tai atsitiko 2008 metais, sakė Bill Gross pažymėdamas, jog Centriniai bankai tuomet galėjo drastiškai sumažinti palūkanas bei išleisti trilijonus dolerių įgyvendinant kiekybinį švelninimą, t.y. aktyvų supirkimą, kad tokiu būdu būtų išvengta sistemos griūties.
„Šiandien Centrinio banko lankstumas nėra toks, koks buvo tuomet. Palūkanos pasaulyje yra netoli nulio, ir daugeliu atveju netgi neigiamos. Centrinių bankų tęsiamos QE programos artėja prie ribų, nes jie perka vis daugiau ir daugiau esamų skolų ir tai kelia grėsmę atpirkimo sandorių rinkai ir kasdieniniam komercinių finansų funkcionavimui“ - reziumavo minimas specialistas.