G.Soros tikisi uždirbti iš S&P500 indekso kritimo, perspėja dėl Kinijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-01-22 18:57 Komentarai: (1)
Legendinis investuotojas, milijardierius ir filantropas George Soros perspėja, jog Kinijos ekonomikos, kuri šiuo metu yra antra pagal dydį pasaulyje, laukia kietas nusileidimas, kuris padidins defliacinį spaudimą pasaulyje, nusmukdys kompanijų akcijų vertes bei tuo pačiu kilstels Amerikos valstybinių skolos vertybinių popierių kainas.

„Kietas nusileidimas yra beveik neišvengiamas. Aš to nesitikiu, aš tai jau stebiu“ - teigė jis.

Minimas investuotojas prisipažino, kad pašortino vieną iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P500, t.y. tikisi uždirbti iš jo kritimo. Be to, jis tikisi uždirbti ir iš nuosmukių šalyse, kurios priklausomos nuo žaliavų bei iš Azijos valiutų verčių kritimo. Tuo pačiu George Soros perka Amerikos valstybinius skolos vertybinius popierius.

Jis perspėja, kad problemos Kinijoje, nepaisant to, jog šios šalies valdžios atstovai turi galimybių apriboti jų poveikį vidaus rinkoje, neigiamai paveiks visą pasaulį.

George Soros nepaaiškino, ką jis turi omenyje kalbėdamas apie kietą nusileidimą, tačiau jis yra įsitikinęs, kad realus ekonomikos augimas Kinijoje siekia 3,5 procento, o ne 6,8 procento, kaip skelbiama remiantis oficialiais duomenimis. Milijardierius tvirtina, kad apie galimą Kinijos ekonomikos kietą nusileidimą signalizuoja tokie reiškiniai kaip didelės skolos ir kapitalo nutekėjimas. Per praėjusių metų pirmus vienuoliką mėnesių iš šios šalies pasitraukė net 843 milijardų dolerių vertės kapitalas.

Legendinis investuotojas atkreipia dėmesį, jog Kinijos ekonomikos sulėtėjimas kartu su naftos kainų kritimu ir konkurenciniu juanio devalvavimu pasaulyje didina defliacijos riziką. Tai tuo pačiu reiškia, kad šie metai rinkose bus sunkūs, nes daugelis investuotojų dar neįsisavino tokio scenarijaus.

George Soros atskleidė, kad jis būtų nustebęs, jei Amerikos Federalinis Rezervų bankas dar kartą padidintų savo bazinę palūkanų normą. Jo nuomone, gruodžio mėnesį priimtas sprendimas pirmą kart per pastaruosius beveik dešimt metų padidinti kredito kaštus, buvo klaida, nes jau tuomet atsiskleidė defliaciniai lūkesčiai bei vartotojai buvo mažiau linkę didinti išlaidas.
 
1.   Parašė Gazas   2016-01-22 23:39  

Flegmatikas