
„Kadangi tiek daug metų už mūsų nugaros turėjome pinigų vėją, bent keletas pradėjo abejoti mūsų gebėjimais gauti ekonominę ir finansinę naudą esant nepalankiems vėjams arba sąlygoms” - atkreipė dėmesį jis.
„Bet iš tikrųjų griežtinimo ciklas, kurio laukia analitikai, buvo pradėtas dar praėjusiais metais. Deja, tačiau rinkos ir ekonomika jau rodo nesugebėjimą su tuo susitvarkyti” - pridėjo minimas finansų rinkų specialistas.
„Vis dėl to dauguma žmonių daro prielaidą, kad palūkanos yra kelyje link dviejų procentų arba dar aukščiau. Bet iš mano perspektyvos, yra daug labiau tikėtina, jog palūkanų norma niekada nepriartės prie tokio lygio” - mano Peter Schiff.
„Norėčiau argumentuoti, jog bet kokia teigiama palūkanų norma būtų pakankama sustabdyti šią ekonomiką ir ją atšaldyti. Kelerius metus buvusi neigiama palūkanų norma taip sugadino mūsų ekonomiką, kad aš manau, jog dabar ji yra visiškai priklausoma ir negali išgyventi esant bet kokioms kitoms sąlygoms” - paaiškino jis.
„Kadangi istoriškai silpnas atsigavimas jau lėtėja, galima tikėtis, jog stimuliavimo pašalinimas gali daug greičiau sukelti kitą recesiją arba nuosmukį, kuris tuo pačiu gali būti daug gilesnis nei bet kuris kitas, kurį patyrėme praeityje. Kadangi Amerikos Centrinio banko atstovai tai pripažins, kitas švelninimo ciklas gali ko gero prasidėti greičiau ir bus lydymas monetarinio stimuliavimo, kuris bus daug didesnis nei daugelis tikisi” - reziumavo investicinės kompanijos Euro Pacific Capital įkūrėjas ir vadovas Peter Schiff.