
Tiesa, dalis rinkos dalyvių mano, jog doleris toliau nestiprės. Visų pirma, anot jų, bazinės palūkanų normos Amerikoje padidinimas jau turėtų būti įvertintas, be to, kai Amerikos Federalinis Rezervų bankas ims griežtinti savo vykdomą monetarinę politiką, Europos Centrinis bankas atsižvelgęs į tai, jau gali būti ne taip ryžtingai nusiteikęs dar labiau švelninti savo vykdomą pinigų politiką.
Tačiau Goldman Sachs atstovas Robin Brooks mano, kad prieš tai minėtus du argumentus galima labai lengvai paneigti. Jis prisiminė dolerio kursą, kuris buvo praėjusių metų pabaigoje, kuomet Amerikos Centrinio banko atstovai tiek rugsėjį, tiek gruodį kalbėjo apie artėjanti pinigų politikos griežtinimą. Abiem atvejais po minėtais mėnesiais įvykusių posėdžių per kitą savaitę doleris sustiprėjo 2 - 3 procentais.
„Jeigu rinkos yra pasirengusios tokiu būdu reaguoti vien tik į žodyno pasikeitimą, mes manome, kad nėra jokių abejonių, jog palūkanų normos padidinimas lems, kad doleris gerokai sustiprės” - tikina Robin Brooks.
Jis tuo pačiu pabrėžė, kad tiek Amerikos, tiek Europos Centriniai bankai vykdo savo nuosavas pinigų politikas.

„Galiausiai spalį Europos Centrinis bankas pakeitė kursą link švelnesnės pinigų politikos, o po to tą patį mėnesį sekė Fed žingsnis griežtinimo link. Trumpai tariant, abu bankai realizuoja savo tikslus, kas žinoma esant laisvam svyravimo kursui, atitinka jų pinigų politiką” - pridėjo jis.
Artėjant vakarui rinkoje už vieną eurą buvo mokama po 1.07298 dolerius, arba 0,14 procento mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios euras dolerio atžvilgiu atpigo 11,3 procento, o per pastaruosius vienerius metus - 13,6 procento.