Amerikos biudžeto deficitas mažiausias nuo pat 2008 metų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-06-11 01:12 Komentarai: (1)
Per šių Amerikos finansinių metų pirmus aštuonis mėnesius šios šalies biudžeto deficitas, palyginus su ankstesnių finansinių metų tuo pačiu laikotarpiu, ne tik sumažėjo, tačiau ir yra mažiausias per paskutinius septynerius metus.

Per gegužės mėnesį Amerikos biudžeto deficitas siekė 82,4 mlrd. dolerių, kai prieš metus per tą patį laikotarpį sudarė 130 mlrd. dolerių. Rinkoje laukta, jog jis sudarys vidutiniškai 97 mlrd. dolerių, na o Amerikos Kongreso biudžeto biuras prognozavo, kas deficitas gegužę sieks 85 mlrd. dolerių.

Per minimą mėnesį biudžeto pajamos paaugo šešiais procentais iki 212 mlrd. dolerių, na o išlaidos sumažėjo vienuolika procentų iki 295 mlrd. dolerių. Mėnesį prieš tai Amerikos biudžetas buvo perteklinis, t.y. jis siekė 157 mlrd. dolerių.

Bendrai nuo spalio mėnesio, kai prasidėjo šie Amerikos finansiniai metai, iki gegužės mėnesio pabaigos šalies biudžeto deficito vertė sudarė 365,2 mlrd. dolerių, kai per ankstesnių finansinių metų pirmus aštuonis mėnesius šios šalies biudžeto deficitas siekė 436,4 mlrd. dolerių.

Amerikos biudžeto deficitas mažėja, nes sparčiau auga pajamos nei išlaidos. Per šių finansinių metų pirmus aštuonis mėnesius biudžeto pajamos padidėjo 8,6 procento, arba daugiau nei dvigubai sparčiau nei paaugo išlaidos, kurių prieaugis siekė keturis procentus.
 
1.   Parašė maxa   2015-06-11 09:22  

Taip sparčiai vystosi, kad nėr kada palūkanų padidinti. Žodžiu, pakol įmonės nemokės mokesčius kaip ir kad ir privaloma remiantis logika - sumokant kiekvienai šaliai atskirai, priklausant nuo pardavimų skaičiaus kiekvienoj iš jų tol jokio vystymosi nebus, greičiau amžinas žaidimas su QE ir pinigų perpumpavimais ir perkamosios galios naikinimu.

(nors čia ne priežastis, o pasėkmė dėl taip pat dirbtinai išpūsto išsilavinimo ir medicinos paslaugų aukštų kainų, atseit bukas konsumeris - rami banksterių ir CEO galva. Ačiū dievui turim Pietų Korėją ir Izraelį, kurie įrodo, jog aukštasis mokslas JAV daugeliu atveju tėra biznis)