Euras atpigs iki 0,8 dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-03-13 16:03 Komentarai: (0)
Investicinio banko Goldman Sachs specialistai sumažino savo anksčiau skelbtas euro kurso prognozes. Jie prognozuoja, kad per artimiausių vienerių metų laikotarpį bus pasiektas euro ir dolerio paritetas, tačiau tai dar nebus dugnas ir euro zonos valiuta po to susilpnės dar penktadaliu.

Palyginus su kitų finansų institucijų pateiktomis atnaujintomis euro ir dolerio valiutų kursų prognozėmis, Goldman Sachs banko analitikų prognozė euro atžvilgiu yra pesimistiškiausia.

Minimo banko specialistai mano, kad per artimiausių dvylikos mėnesių laikotarpį euras dolerio atžvilgiu atpigs iki 0,95 dolerių už vieną eurą, kai anksčiau buvo prognozuojama, kad šis valiutų kursas sieks 1,08 dolerius už vieną eurą.

Tuo tarpu 2016 metų pabaigoje už vieną eurą, anot Goldman Sachs banko atstovų, jau bus mokama po 0,85 dolerius, nors anksčiau prognozuota, kad bus pasiektas tik paritetas. Tačiau ir čia dar nebus pasiektas euro silpnėjimo dugnas, nes 2017 metų pabaigoje euro ir dolerio kursas bus dar žemesnis, t.y. 0,8 doleriai už vieną eurą, kai anksčiau prognozuota, jog jis bus dešimt centų aukštesnis ir sieks 0,9 dolerius už vieną eurą.

Šią savaitę euras Amerikos valiutos atžvilgiu vienu metu buvo atpigęs iki 1,0494 dolerių už vieną eurą, t.y. žemiausias lygis per pastaruosius dvylika metų. Šiandieninės prekybos metu euras ir vėl pinga dolerio atžvilgiu. Po pietų rinkoje už vieną eurą buvo mokama po 1.05316 dolerių, arba 0.84 procentais mažiau nei ketvirtadienio prekybos uždarymo metu.

Vien per šią savaitę mūsų valiuta dolerio atžvilgiu atpigo apie tris procentus, na o per šį mėnesį - apie šešis procentus. Nuo metų pradžios euras Amerikos valiutos atžvilgiu susilpnėjo trylika procentų, na o per pastaruosius vienerius metus atpigo 24.05 procentais.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,valiutos)

2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-02 » Sėkmė prekyboje yra kelionė, o ne tikslas
2025-08-01 » Iš Europos akcijų fondų atsiimtos itin didelės vertės lėšos
2025-07-31 » Didžiulis Šveicarijos Centrinio banko nuostolis
2025-07-30 » Trumpas vėl liks nepatenkintas, nes FED vėl nesumažino palūkanų
2025-07-30 » JAV ekonomika atsitiesė ir augo labiau nei laukta

 
Dar nėra komentarų