Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2014-07-03 09:54 Komentarai: (0)
Trečiadienį vyravusios teigiamos nuotaikos Azijoje atsispindėjo ir Europos akcijų rinkose. Paskelbtas euro zonos PMI užsakymų rodiklis nepatvirtino apžvalgininkų prognozių (0,0 proc.) ir išliko neigiamas, kaip ir praeitą laikotarpį (-0,1 proc.). Tačiau į šias naujienas Europos investuotojai didelio dėmesio nekreipė, laukdami JAV makroekonominių rodiklių, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, buvo abipusiai. Į šias naujienas Vokietijos indeksas DAX sureagavo padidindamas savo vertę 0,09 proc., o Didžiosios Britanijos indeksas FTSE100 pakilo 0,2 proc. Tuo tarpu JAV indeksas Dow Jones Indus. Avg. taip pat pakilo 0,12 proc. o Russell 2000 smuko 0,53 proc. Pirmasis iš skelbtų JAV makroekonominių rodiklių, įnešęs investuotojams optimizmo, buvo ADP užimtumo rodiklis, kuris detalizuoja, kiek buvo sukurta papildomų naujų darbo vietų privačiame sektoriuje. Analitikai prognozavo, kad birželio mėnesio duomenimis pastarasis rodiklis turėtų šoktelėti 205 tūkst., tačiau rinką maloniai nustebino šuolis nuo 179 tūkst. iki 281 tūkst. Toks darbo vietų pokytis atspindi situaciją, kad šalyje privataus sektoriaus aktyvumas auga didesniais tempais nei tikėtasi. Po kurio laiko buvo paskelbti JAV gegužės mėnesio gamybos užsakymų duomenys, kurie tarsi nurėžė prieš tai buvusį investuotojų optimizmą. Buvo tikėtasi, kad gamybos aktyvumas turėtų susitraukti 0,3 proc. nuo prieš tai buvusio 0,7 proc. augimo, tačiau reali situacija parodė, kad padėtis yra blogesnė, pastarajam rodikliui sumažėjant 0,5 proc. Žinoma, tokį pokytį galėjo paveikti tą mėnesį buvę nepalankūs orai, o tai automatiškai neigiamai paveikia gamybos užsakymus. Šiandien sulauksime nemažai svarbių naujienų iš Europos, kur bus pranešta, kaip pasikeitė Vokietijos ir euro zonos jungtinis PMI užsakymų rodiklis, bei euro zonos mažmeninių pardavimų apimtys. Tuo tarpu JAV bus paskelbti duomenys apie užsienio prekybos balanso deficito pokyčius bei birželio mėn. nedarbo lygį. Bendrai stebint makroekonominius rodiklius, situacija Europoje nerodys didelių pokyčių, o JAV rinkose rodikliai bus permainingi. Europos indeksų ateities sandorių reikšmės rodo, kad prekyba turėtų atsidaryti be aiškios krypties.

Valiutų rinkos

Vakar dieną EUR/USD valiutų kursas smuktelėjo 0,3 proc. iki 1,3650 ribos. Tokiam pagrindinių valiutų kurso pokyčiui turėjo įtakos išaugusi JAV dolerio vertė, paskelbus apie geresnį nei tikėtasi JAV privataus sektoriaus darbuotojų skaičių. Taip pat investuotojai atsargiai vertina bendrą situaciją užsienio valiutų rinkose, laukiant šiandien skelbiamos ECB bazinės palūkanų normos (prognozė 0,15 proc.) bei JAV birželio mėnesio dirbančiųjų pokyčio be žemės ūkio sektoriaus. Remiantis analitikų prognozėmis, pastarasis JAV makroekonominis rodiklis turėtų susitraukti iki 215 tūkst. nuo prieš tai buvusių 217 tūkst. Jei išsilaikys toks rodiklio pokytis ar jis bus neigiamai didesnis, tikėtina, šiandienos prekybos metu sulauksime JAV dolerio pigimo prieš eurą. Šiandien ryte EUR/USD valiutų santykis laikosi stabiliai ties 1,3650 lygiu. Taip pat reiktų paminėti, kad investuotojai atidžiai stebės ECB konferenciją, kurios metu stengsis sužinoti papildomos informacijos apie tolimesnius ECB monetarinės politikos veiksmus, siekiant sukurti tvarią regiono ekonomiką.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Trečiadienį Baltijos akcijų rinkose svarbių naujienų nebuvo skelbta, bendrai investuotojams pasikeičiant vertybiniais popieriais už 959 tūkst. eurų. Didžioji dalis apyvartos buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais dvejose pozicijose „Apranga“ ir „Lesto“, įmonių akcijų vertėms pakylant atitinkamai po 0,38 proc. ir 2,5 proc. Pastarieji tiesioginiai sandoriai buvo sudaryti artimai rinkos kainai, todėl bendros prekybos neiškreipė. Tikėtina šiandien nebus skelbiama svarbių naujienų, todėl galime tikėti ramesnės prekybos.
 
Dar nėra komentarų