Prognozuojama, jog sumažėjo Amerikos kompanijų pelnai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-04-08 17:12 Komentarai: (0)
Jau šią savaitę Amerikoje prasideda praėjusio ketvirčio kompanijų veiklos rezultatų skelbimo maratonas. Deja, tačiau analitikai nėra nusiteikę optimistiškai, ir prognozuoja, jog šalies kompanijų pelnai per pirmą šių metų ketvirtį sumažėjo.

Remiantis FactSet Research atliktais tyrimais, į S&P 500 indeksą įtrauktų kompanijų pelnai per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumažėjo vidutiniškai 1,2 procentais. Jei tai pasitvirtins, tuomet tai bus pirmas ketvirtinis minimą indeksą sudarančių kompanijų pelnų kritimas nuo pat 2012 metų trečiojo ketvirčio.

Tuo tarpu remiantis Thomson Reuters apklausa, taip pat buvo gautas faktiškai identiškas rezultatas, t.y. bankų ir finansų įmonių strategai prognozuoja, kad per praėjusį ketvirtį S&P 500 indeksą sudarančių kompanijų pelnai smuktelėjo vidutiniškai 1,1 procentu. Na o kompanijų pajamos, remiantis prognozėmis, ūgtelėjo vidutiniškai 2,3 procentais.

FactSet Research kompanijos atstovai taip pat atkreipia dėmesį, kad prieš praėjusio ketvirčio pabaigą net 93 iš 111 kompanijų, kurios įeina į S&P 500 indeksą ir kurios įprastai skelbia savo prognozinius ketvirčio veiklos rezultatus, paskelbė, jog jų ketvirčio veiklos rezultatai bus prastesni nei tikisi analitikai. Tai prasčiausias rodiklis nuo pat 2006 metų.

Ekonomistai atkreipia dėmesį, kad dėl neįprastai šaltos žiemos labiausiai per praėjusį ketvirtį nukentėjo pramonė ir tie sektoriai, kurie yra priklausomi nuo vartotojų paklausos rinkoje. Kaip teigiama, dėl per pirmą šių metų ketvirtį buvusių nepalankių oro sąlygų daugelyje regionų sumažėjo ekonominis aktyvumas, o tai tuo pačiu turėjo neigiamai paveikti kompanijų veiklos rezultatus.

Be to, ekonomistai pabrėžė, kad Amerikos eksportuotojų veiklos rezultatus neigiamai paveikė ir kai kurių valiutų atžvilgiu sustiprėjęs doleris.

Tad artimiausios kelios savaitės, kuomet bus intensyviai skelbiami kompanijų veiklos rezultatai, Volstrite gali būti nervingos.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,ekonomika,finansai)

2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-06 » Rugpjūčio pradžia atitinka statistinį modelį
2025-08-06 » McDonald’s nudžiugino
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas
2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-05 » Volstryto strategai kilstelėjo savo S&P500 prognozes
2025-08-04 » Elektros kaina daugiau nei perpus mažesnė nei prieš metus
2025-08-04 » D.Trumpas atleido Darbo statistikos biuro vadovę ir apkaltino duomenų manipuliavimu

 
Dar nėra komentarų