Pasaulio finansų rinkų naujienos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-02-17 10:33 Komentarai: (0)
Praėjusi savaitė JAV akcijų rinkose buvo kupina optimizmo. S&P 500 indeksas penktadienį kilo 0,48 proc., Dow Jones Industrial Average indekso reikšmė padidėjo 0,79 proc., o Nasdaq indeksas stiebėsi septintą prekybos sesiją iš eilės ir padidėjo 0,08 proc. pasiekdamas aukščiausią reikšmę nuo 2000 metų liepos mėnesio. Per savaitę šie indeksai kilo 2,3-2,9 proc. Reikia paminėti, kad penktadienį prekybos apyvarta buvo mažiausia nuo sausio 3 dienos.

Nors paskelbti makroekonominiai duomenys buvo silpni, prastos naujienos nesustabdė indeksų kilimo. Pramonės produkcijos apimtys sausį netikėtai krito. Dėl šaltesnio nei įprasta oro sulėtėjo gamybos ir kasybos įmonių veikla. Ekonomistai tikėjosi, kad pramonės produkcijos apimtys išaugs 0,1 proc., tačiau jos sumažėjo 0,8 proc. Taip pat buvo paskelbti vartotojų pasitikėjimo apklausos duomenys. Mičigiano universiteto ir naujienų agentūros „Thomson Reuters” sudaromas vartotojų pasitikėjimo indeksas nepakito nuo sausio mėnesio ir išsilaikė ties 81,2 punkto, o buvo laukta, kad indeksas smuks iki 80,2 punkto.

„Cliffs Natural Resources Inc.” penktadienį paskelbė apie naujo generalinio direktoriaus paskyrimą bei IV ketv. finansines ataskaitas. Geresni nei tikėtasi finansiniai rezultatai davė stiprų impulsą akcijų kainos kilimui ir prekybos pabaigoje akcijos kaina buvo 5,8 proc. aukštesnė nei ketvirtadienį. „Campbell Soup Co.” taip pat kilo 5 proc. po to kai įmonės rezultatai aplenkė analitikų lūkesčius.

Vakarų Europa

Europos akcijų indeksų pokytis praėjusią savaitę buvo didžiausias šiais metais. Stoxx 600 indeksas padidėjo 2,5 proc., didėjo visi nacionaliniai Vakarų Europos akcijų indeksai išskyrus Islandiją. Penktadienį akcijų rinka taip pat judėjo į viršų po to kai euro zonos BVP viršijo lūkesčius. Italijos FTSE MIB paaugo 1,6 proc. atsistatydinus ministrui pirmininkui E. Letta. Kalnakasybos bendrovių akcijos buvo vienos labiausiai brangusių penktadienį. Investuotojai investavo į šio sektoriaus bendrovių akcijas sekdami kylančias aukso kainas.

Euro zonos BVP IV ketv. padidėjo 0,3 proc., ankstesnįjį ketvirtį augimas siekė vos 0,1 proc., o ekonomistai laukė padidėjimo 0,2 proc. Regiono ekonomikos augimą į priekį vedė Vokietijos ir Prancūzijos ekonomikos, kurios per IV ketv. paaugo 0,4 ir 0,3 proc. Ekonomistai prakalbo, kad tokie skaičiai turėtų sulaikyti Europos centrinį banką nuo aktyvesnių veiksmų infliacijai skatinti.

Šiandien ateities sandoriai Europoje žada nedidelius pokyčius, o indeksai turėtų likti arti pastarųjų dviejų savaičių aukštumų. Italijoje investuotojai laukia žinių, kad naujuoju ministru pirmininku taps M. Renzi, o „Moody‘s“ reitingų agentūra pagerino Italijos reitingo perspektyvą iš „neigiamos“ į „neutralią“.

Azija

Šiandien pagrindinių Azijos indeksų reikšmės judėjo aukštyn. Kinijos CSI 300 indeksas kilo 0,37 proc., o Japonijos Nikkei 225 indeksas augo 0,56 proc., nors šiandien paskelbti Japonijos IV ketv. BVP duomenys nepateisino analitikų lūkesčių. Dauguma analitikų tikėjosi 0,7 proc. BVP augimo, kai iš tiesų ekonomika augo – 0,3 proc., tačiau ši naujiena neišsklaidė optimistinių nuotaikų.

Šiandien „Sony Corp.“ akcijos pigo 0,7 proc., po to kai reitingų agentūra sumažino bendrovės skolinimosi reitingą iš BBB į BBB-. „Daiwa Securities Group“ ir „Suntory Beverage & Food“ akcijos brango 2,62 proc. iki 2,66 bendrovėms paskelbus geresnius negu tikėtasi praėjusio ketvirčio rezultatus. Kinijoje sparčiausiai augo finansų sektoriaus bendrovių akcijos, pasirodžius pranešimui, kad sausio mėnesį buvo išduotas rekordinis paskolų skaičius ir ši žinia išsklaidė gandus, kad Kinijos centrinis bankas riboja skolų išdavimą. „China Citic Bank“ akcijos brango 3,17 proc., o „China Merchants Bank“ akcijos šoktelėjo 9,30 proc. Kainos kilimą paskatino žinia, kad bankas per praėjusius metus uždirbo 8,54 mlrd. JAV dolerių negu buvo tikėtasi.

Baltijos šalys

Lietuvoje vartotojų kainų indeksas sausio mėnesį liko nepakitęs, o metinė infliacija sumažėjo iki 0,2 proc. Vartojimo prekių kainos beveik nesikeitė, o paslaugų netgi šiek tiek sumažėjo. Be to, kaip ir įprasta dėl sezoninių išpardavimų neigiamą įtaką kainoms darė drabužių ir avalynės kainos – jų kainų indeksas per mėnesį sumažėjo 6,6 proc. Prie brangimo labiausiai prisidėjo kuras bei vaisiai ir daržovės, kurių kainos didėjo žiemos sezono metu. Metinė infliacija Lietuvoje reikšmingai sumažėjo ir stabilizavosi šią vasarą. Labai tikėtina, kad šiemet šaliai pavyks tenkinti Mastrichto kriterijų taikomą infliacijai. Vidutinė metinė infliacija 2013 metais sumažėjo nuo 3,1 iki 1,1 proc.

Žaliavos

Penktadienį „WTI“ rūšies naftos kaina nežymiai judėjo žemyn ir sumažėjo 0,05 proc. iki 100,30 JAV dolerių už barelį. Kainos mažėjimą lėmė prastesni negu tikėtasi JAV ekonominiai duomenys. Per praėjusią savaitę naftos kaina augo 0,4 proc. ir užfiksavo penktą savaitinį kainos augimą iš eilės.

Aukso kaina penktadienį kilo aštuntą prekybos sesiją iš eilės ir šoktelėjo 1,21 proc. iki 1 318,69 JAV dolerių už Trojos unciją, o per savaitę aukso kaina pakilo net 4,4 proc. Tokį staigų kainos kilimą lėmė prastesni negu tikėtasi JAV ekonominiai rodikliai.
 
Dar nėra komentarų