2014 metais nafta atpigs

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-12-30 17:11 Komentarai: (0)
Naftos rinkos žinovai bei geriausi šios žaliavos kainos prognozuotojai mano, kad kitais metais vidutinė Brent rūšies žaliavinės naftos kaina ir vėl sumažės, t.y. dėl didėsiančios pasiūlos kris antrus metus iš eilės.

Analitikai prognozuoja, kad kitais metais vidutinė Brent rūšies naftos kaina rinkoje sudarys 105 dolerius už barelį. Tai septynių analitikų, kurie tiksliausiai nuspėjo šių metų vidutinę naftos kainą, prognozių mediana.

Šiais metais vidutinė Brent rūšies žaliavinės naftos kaina rinkoje siekė 108,71 dolerį už barelį, na o 2012 metais vidutinė minėtos rūšies naftos kaina rinkoje sudarė 111,68 dolerius už barelį.

Analitikai tvirtina, kad kitais metais Brent rūšies naftos kaina sumažės dėl to, nes padidės šios žaliavos gavyba Amerikoje. Taip pat tikimąsi, jog 2014 metais naftos gavyba padidės ir Irane, Irake bei Libijoje.

„Mes tikimės, jog bus perteklius” - pareiškė Toronto-Dominion Bank strategas David Bouckhout, kuris tiksliausiai prognozavo naftos kainą.

„Pasiūlos didėjimas Šiaurės Amerikoje ir toliau bus labai pastebimas ir bus didesnis už numatomą paklausos didėjimą” - pridūrė jis.

Šiuo metu rinkoje už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos yra mokama po 111.3 dolerius, t.y. 0.7 procentais mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios jos kaina faktiškai nepakito.
 
Dar nėra komentarų